W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

W sobotę mecz futbolu amerykańskiego. Aviators Mielec – Tytani Lublin

Nauka latania

W najbliższy weekend trzecią kolejkę spotkań rozegrają drużyny Grupy Wschodniej PLFA II. W sobotę Aviators zagrają z Tytanami.

Terminarz nie oszczędza Lotników. Młody klub w dwóch pierwszych meczach sezonu mierzy się z doświadczonymi rywalami, mającymi za sobą grę w PLFA I. Starcie z Crusaders już za nimi i jest to spotkanie, o którym Aviators będą chcieli możliwie najszybciej zapomnieć.

Pokazało ono dość dobitnie, że chęć do gry, ambicja i zaangażowanie to zbyt mało, aby wygrywać. Nawet na drugoligowym poziomie. Reprezentanci Mielca traktują bieżącą edycję mocno szkoleniowo, ale przed własną publicznością będą chcieli pokazać się ze zdecydowanie lepszej strony niż w Warszawie.

– Nakręcamy się na każdy mecz i nie zamierzamy odpuszczać. Każde starcie jest lekcją i podchodzimy do niej bardzo zmotywowani. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion GRYFa– powiedział Jakub Gawryś, trener główny Aviators Mielec.

Otwarcie sezonu w wykonaniu Tytanów wypadło zdecydowanie lepiej, niż w przypadku ich sobotniego rywala. Wyjazd do Rzeszowa zakończył się zwycięstwem, przy czym w klubie daleko było do hurraoptymizmu. Udało się wygrać z Rockets i to najważniejsza wiadomość. Nad stylem, egzekucją poszczególnych akcji, szczególnie w ofensywie należy jeszcze popracować. Takie myślenie przyświeca Tytanom.

Przy okazji drugiego meczu wyjazdowego stawiani są w roli wyraźnego faworyta, ale nie zamierzają lekceważyć rywala. Doświadczenia wyniesione z PLFA I mówią bardzo wyraźnie, że do każdego starcia należy podchodzić z odpowiednią koncentracją i motywacją. Reprezentanci Lublina wybierają się do Mielca po drugi triumf w sezonie. Inne rozstrzygnięcie nie wchodzi w grę.

– Aviators mieli słabszy dzień i zagrali zły mecz, ale to nic nie zmienia w naszych przygotowaniach. Nie możemy jechać z nastawieniem, że bijemy outsidera, bo takie myślenie może się zemścić. W pierwszym pojedynku poruszaliśmy się nerwowo, ale teraz większość presji już minęła, dlatego musimy po prostu zagrać solidnie i po swojemu. Mielec zaprezentuje się przed swoją publicznością, więc chłopaki będą mieć coś do udowodnienia. Czasami znaczenie mają elementy pozasportowe, jak nerwy, a wtedy nietrudno o błędy – powiedział Andrzej Jakubiec, koordynator ofensywy Tytanów Lublin.

Aviators Mielec – Tytani Lublin

Data i godzina: 8 lipca, godz. 17:00
Stadion: GRYF Mielec, ul. Warszawska 5, Mielec
Bilety: wstęp wolny

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa