W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

W środę rusza remont al. Kwiatkowskiego. Będą utrudnienia

Blisko centrum miasta ruszą prace związane z modernizacją al. Kwiatkowskiego. Pierwsze utrudnienia kierowcy napotkają w rejonie skrzyżowania remontowanej drogi z ul. Przemysłową.

Od środy, 25 kwietnia, dla kierowców zamknięta będzie dwupasmowa droga prowadząca od ronda przy ul. Przemysłowej w kierunku centrum miasta. Utrudnienia obejmą odcinek o długości około 550 metrów – zakończą się na wysokości wjazdu do dawnej bazy PKS.


Na czas prowadzenia prac lewy pas al. Kwiatkowskiego (patrząc od ronda przy ul. Przemysłowej w kierunku centrum) będzie służył do jazdy w dwóch kierunkach. Szacuje się, że utrudnienia na tym odcinku potrwają do 9 czerwca.
Do tej pory obowiązywać będą również zmiany trasy linii MKS nr 13, 20, 20A i 41S. Autobusy będą kursowały objazdem przez al. Kwiatkowskiego, z pominięciem przystanku Przemysłowa „Działki” (w obie strony).

Dodatkowo w czasie I etapu przebudowy al. Kwiatkowskiego, nastąpi tymczasowe przesunięcie przystanku Kwiatkowskiego 2 „Gazy Tech.” Dla autobusów jadących od strony Bramy Głównej SSE przystanek będzie się znajdował na ul. Przemysłowej (obok stacji paliw), natomiast dla autobusów jadących od strony ul. Wojska Polskiego lub ul. Szafera przystanek będzie się znajdował przed rondem.
– Zwracamy się do wszystkich kierowców z prośbą o zachowanie ostrożności i stosowanie się do nowego oznakowania – apeluje Jacek Krzyżewski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.
Przypomnijmy. Prace prowadzone w rejonie al. Kwiatkowskiego będą kontynuacją działań, jakie Powiat Mielecki, wspólnie z magistratem, podjął w latach 2015-2017.

W ramach rozpoczynających się obecnie robót przewiduje się przebudowę nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych oraz kanalizacji deszczowej wraz ze studniami ściekowymi zarówno w obrębie al. Kwiatkowskiego i al. Niepodległości.

Projekt obejmuje również wykonanie nowego oznakowania, przebudowę zatok autobusowych wraz z peronami oraz przebudowę skrzyżowania – polegającą na wprowadzeniu azyli dla pieszych.
Realizacją zadania zajmie się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. w Mielcu za kwotę 4 368 693,69 zł.
Remont będzie podzielony na kilka etapów.

O kolejnych utrudnieniach będziemy informować na bieżąco.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Językowe laureatki Konkursu Języka Niemieckiego

Wiadomości Mielec

Młodzi Mielczanie na turnieju karate [FOTO]

Wiadomości Mielec

Profilaktyka raka jelita grubego w szpitalu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa