W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka Sport

W szkole w Radomyślu Wielkim odbył się Mickey Mouse Day [FOTO]

Myszka Miki to postać znana na całym świecie, bohater licznych kreskówek z uniwersum Walta Disneya. 18 listopada obchodzi swoje urodziny i to właśnie wtedy cały świat celebruje Dzień Myszki Miki, czyli Mickey Mouse Day.

 W ubiegłym roku również świętowaliśmy urodziny Myszki Miki, napisaliśmy listy do Myszki Miki i ku naszemu zaskoczeniu Myszka odpisała i wyraziła nadzieję na szybkie spotkanie. Toteż ogromną niespodzianką była wizyta Myszki Miki i Myszki Minnie w naszej szkole. Obie myszki odwiedziły naszych uczniów w klasach, którzy wręczyli jubilatowi piękne kartki z życzeniami wykonane na języku angielskim oraz zaśpiewały serdeczne happy birthday dla Myszki Miki. Nasi goście z Disneylandu porozmawiały z dziećmi w języku angielskim,  a na koniec spotkania Myszka Miki odwdzięczyła się pysznymi słodyczami.

 Spotkanie z Myszką Miki było doskonała okazją do  powtórzenia słownictwa,  którego obecnie się uczymy się  na języku angielskim. Uczniowie starszych klas wykonali lapbooki, czyli w sposób kreatywny zaprezentowali słownictwo omawiane na lekcjach oraz napisali  listy do  Myszki Miki,  w których opisali siebie, swoją rodzinę i swoje hobby. Była to świetna  metoda  na utrwalenie zagadnień gramatycznych a także zwrotów dotyczących zaproszeń oraz schematu pisania maili. Po początkowym niedowierzaniu, że bohaterem pracy pisemnej oraz lapbooka ma być Myszka Miki, przyszedł czas na kreatywne podejście do zadanej pracy, zwłaszcza, że każdy lubi Myszkę Miki. Serdeczne podziękowania kieruję do Pani Magdaleny Mądziel za niecenioną pomoc przy zorganizowaniu Dnia Myszki Miki oraz do Rodziców i Uczniów za zaangażowanie w przygotowanie strojów.                                                                                  

Barbara Żala

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa