W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

W tym roku Lidia Paluch wygrała komputer [FOTO]

Już po raz 21. Starostwo Powiatowe w Mielcu nagrodziło wyróżniających się uczniów i absolwentów szkół ponadpodstawowych.

Gala – corocznie organizowana pod hasłem „Komputer dla najlepszego” – w tym roku po raz pierwszy odbyła się w sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu. Zrezygnowano z towarzyszących temu wydarzeniu występów artystycznych oraz szczegółowej prezentacji osiągnięć wyróżnionych uczniów. – Ze względu na panujące, trudne warunki pandemii, ograniczymy się dziś do tego, co najważniejsze i skupimy się na nagrodzeniu naszych dzisiejszych bohaterów, czyli najlepszych uczniów mijającego roku szkolnego – powiedział Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, który już po raz kolejny z rzędu poprowadził imprezę.

W ramach plebiscytu „Komputer dla najlepszego” nagrodzono najlepszych absolwentów ze wszystkich szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Mielecki. Pierwsze miejsce w tym plebiscycie i komputer ufundowany przez firmę Kirchhoff zdobyła Lidia Paluch – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, która rok szkolny 2020/2021 ukończyła ze średnią ocen 4,95. Została też m.in. finalistką etapu centralnego LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, laureatką etapu okręgowego VI Ogólnopolskiej olimpiady Wiedzy o Mediach, finalistką VI Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego, a także zdobywczynią certyfikatu „The Big Challenge 2020”.

Za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia w konkursach i olimpiadach doceniono także maturzystów z pozostałych szkół:

Lp.Nazwa szkołyImię i nazwiskoDyrektor Szkoły
1.I Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego w MielcuLidia PaluchRadosław Kluza
2.II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w MielcuArkadiusz PaterakZbigniew Rzeźnik
3.Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1
im. st. sierż. pilota Stanisława Działowskiego w Mielcu
V Liceum Ogólnokształcące
Karolina GórskaJoanna Gładyszewska
4.Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu/technik budownictwa/Karolina ChrabąszczStanisław Starzyk
5.Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. W. Szafera w Rzemieniu/technik weterynarii/Kinga WieczerzakKazimierz Śpiewak
6.Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. R. Sitki w Mielcu/technik organizacji reklamy/Anna SiembabMarta Mysona
7.Zespół Szkół Technicznych w Mielcu /technik żywienia i usług gastronomicznych/Katarzyna SobońArkadiusz Gałkowski
8.Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu/technik hotelarstwa/Natalia TylutkaLidia Gereło

Nagrody trafiły również do najlepszych uczniów wyróżniających się w różnych dziedzinach życia szkolnego w roku szkolnym 2020/2021. W gronie nagrodzonych znaleźli się:

Lp.Imię i nazwiskoKlasa/Nazwa szkoły
1.Julia SosińskaKl. II JI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu
2.Julia KrawiecKl. II JI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu
3.Cristian IeloKl. II BI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu
4.Michał ZarembaKl. III cII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu
5.Jan WanatowiczKl. II bII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu
6.Daniel PazdroKl. II bgII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu
7.Amelia DudekKl. II eII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu
8.Natalia PiechotaKl. III aZespół Szkół Ekonomicznych im. Bł. Ks. Romana Sitki w Mielcu
9.Grzegorz KusekKl. III aTZespół Szkół Ekonomicznych im. Bł. Ks. Romana Sitki w Mielcu
10.Dawid ŁawrukKl. III aTZespół Szkół Ekonomicznych im. Bł. Ks. Romana Sitki w Mielcu
11.Kamil ŁazarzKl. III aTZespół Szkół Ekonomicznych im. Bł. Ks. Romana Sitki w Mielcu
12.Dawid PiłatKl. III  TCZespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu
13.Jakub NowakKL. 1 AIZespół Szkół Technicznych w Mielcu
14.Maciej JarzynaKl. 4 DGZespół Szkół Technicznych w Mielcu

 Dużym zaszczytem jest dla nas możliwość docenienia Was, drodzy uczniowie. Serdecznie gratuluję Wam osiągnięć, wygranych konkursów i olimpiad. Dziękuję także za zaangażowanie nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy potrafili odpowiednio ukierunkować dostrzeżony w Was potencjał i rozwinąć Wasze talenty. Życzę Wam sukcesów w dalszej nauce, maturzystom – pomyślności w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej, ale na ten moment, przede wszystkim, zasłużonego wakacyjnego odpoczynku – powiedział do zebranych Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Gratulacje, wyrazy uznania i nagrody przekazywali wyróżnionym uczniom także: Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek PaprockiPrzewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu w Radzie Powiatu Mieleckiego Adam Jastrząb oraz Prezes Kirchhoff Polska Janusz Soboń.

Warto dodać, że uroczysta gala stała się okazją do wręczenia nagrody głównej w konkursie im. J. Pino organizowanego przez PZL Mielec Lockheed Martin Company. Czek o wartości 2000 złotych, z rąk przedstawiciela organizatora konkursu, Agnieszki Gąsiewskiej, odebrał uczeń klasy 4 DG mieleckiego Zespołu Szkół Technicznych Maciej Jarzyna. – Zadaniem przewodnim tego konkursu było zaprojektowanie i wykonanie konstrukcji z zastosowaniem nowatorskich rozwiązań technicznych, a także szczegółowe opisanie jej działania i zastosowania – doprecyzował wicestarosta Andrzej Bryła.

Podczas spotkania po raz pierwszy publicznie zaprezentowano także nowe logo Powiatu Mieleckiego będące wynikiem wielomiesięcznej współpracy samorządu z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Mielcu. Prezentacji dokonała Izabela Miodunka, uczennica klasy o profilu technik reklamy i zwyciężczyni wewnątrzszkolnego konkursu „Zaprojektuj logo Powiatu Mieleckiego”.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa