W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Inne i charytatywne

W tym roku Przecław nie zagra z WOŚP [AKTUALIZACJA]

Lokalny portal Przeclaw-News poinformował że gmina i miasto Przecław nie zagra razem z WOŚP. W tym roku coroczni organizatorzy podjęli decyzję w sprawie zaniechania tego przedsięwzięcia i nie zarejestrowano sztabu w Przecławiu. W ubiegłym roku przecławski sztab WOŚP zebrał ok. 15 tys. złotych.

Jak podaje jednak redakcja portalu, gminę Przecław będą reprezentowały dwie orkiestry (Młodzieżowa orkiestra przecławska oraz orkiestra dęta z Dobrynina), które 12 stycznia serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy do wsparcia tej inicjatywy w galerii Navigator w Mielcu.

Fot. Archiwalne / Facebook

AKTUALIZACJA!

Szanowni Państwo,

W związku z licznymi zapytaniami związanymi z organizacją finału WOŚP w Przecławiu informujemy, że sztab w Przecławiu przy Domu Kultury nie został utworzony w związku z terminem jaki wyznaczony był na rejestrację sztabów tj. od 16.10.2018r. do 19.11.2018r. jak wiecie Państwo w tym okresie przypadały wybory samorządowe, następowały też zmiany władz samorządowych.

Z uwagi na fakt, iż sztab musi być zorganizowany w miejscu ogólnodostępnym (np. w Szkole, Bibliotece Publicznej, Domu Kultury, urzędzie gminy, Straży Pożarnej etc.) a Dom Kultury w Przecławiu jest jednostką organizacyjną gminy Przecław – decyzja pozytywna lub odmowna dotycząca utworzenia sztabu przy jednostce organizacyjnej należy do Organizatora gminnej instytucji kultury tj. Burmistrza Przecławia, a jak wiadomo I Sesja rady Miejskiej w Przecławiu kadencji 2018-2023 i ślubowanie nowego Burmistrza – odbyła się 19.11.2018r.

DK Przecław.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

1 Komentarzy

Amelia 18 stycznia 2019 (piątek) at 07:27

Jakiś żart? Tak, decyzja należy do burmistrza. Jeśli poprzedni burmistrz podejmie taką decyzję w październiku, to obowiązuje ona i w styczniu kolejnego burmistrza. Bo kolejny burmistrz nie może działać wstecz. Tłumaczenie się terminem rejestracji żenujące – takie terminy były w całej Polsce, gdzie również odbywały się wybory samorządowe i jakoś dla innych nie stanowiło to problemu. Trochę przyzwoitości by się przydało. Powiedzcie wprost, dlaczego nie chcecie wspierać, a przede wszystkim dlaczego blokujecie ludziom wspieranie największej akcji charytatywnej w naszym kraju!

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa