W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video Wywiady

W Zadusznikach odsłonięte zostało popiersie Ignacego Łukasiewicza [FOTO, VIDEO]

W czwartek (10 listopada) w miejscowości Zaduszniki w Gminie Padew Narodowa odbyło się uroczyste odsłonięcie popiersia urodzonego tam Ignacego Łukasiewicza, który w pamięci wielu pokoleń zapisał się jako: aptekarz, pionier europejskiego przemysłu naftowego, wynalazca lampy naftowej, działacz niepodległościowy oraz społecznik i filantrop.

Po oficjalnych uroczystościach pod pomnikiem uczestnicy przenieśli się do Wielofunkcyjnego Domu w Zadusznikach, gdzie odbyła się Msza Święta oraz wieczornica patriotyczna.

Uroczystości świętowania w Zadusznikach mogły się odbyć dzięki projektowi „Rozgrzewamy polskie serca” i środkom pozyskanym z Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz z gminy Padew Narodowa.

Zapraszamy do obejrzenia materiału z tego wydarzenia oraz wywiadów, jakiego udzielili nam: Wójt Gminy Padew Narodowa Robert Pluta, radna sejmiku województwa podkarpackiego Maria Napieracz oraz autora popiersia Ignacego Łukasiewicza artysty Radomira Dawidziaka.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa