W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

W zdrowym ciele zdrowy duch [FOTO]

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mielcu wczoraj (8 marca) rozpoczął się cykl spotkań w ramach projektu socjalnego adresowanego, w szczególności do Rodzin z Ukrainy.

Pierwsze spotkanie pod nazwą „ZDROWA JA- W TROSCE O PIĘKNO KOBIECOŚCI” dotyczyło profilaktyki raka piersi.

Dr n. o zdr. Joanna Błajda z Uniwersytetu Rzeszowskiego przybliżyła Paniom temat profilaktyki, diagnostyki oraz samobadania w ramach przygotowanej prezentacji.

W spotkaniu wzięła udział Zastępca Prezydenta Adriana Miłoś. Panie Miały okazję wysłuchać prelekcji dr Joanny Błajdy, która podkreślała konieczność zgłębiania świadomości w zakresie zagrożenia jakim jest rak piersi wśród kobiet. Po części teoretycznej odbyła się część praktyczna na przygotowanych fantomach.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie i najczęstszą przyczyną zgonu. Co ciekawe, największą zachorowalność na raka notuje się w krajach uprzemysłowionych (Belgia, Dania, Niemcy, Wielka Brytania). Najmniej zachorowań występuje w krajach Afryki i Azji Południowo- Wschodniej.

Decydujące znaczenie w kontekście profilaktyki i zapobiegania rozwojowi zaawansowanego nowotworu piersi ma jego diagnostyka i wczesne wykrycie oparte na regularnie przeprowadzanych badaniach mammograficznych.

W trakcie zajęć pracownicy MOPS zapewnili opiekę także najmłodszym, dzięki czemu kobiety, które przyszły z dziećmi mogły bez obaw wysłuchać wystąpienia.

Kolejne spotkanie w ramach realizowanego projektu odbędzie się 22 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu. Tym razem tematem przewodnim będzie zagadnienie relaksacji wraz z profilaktyką zdrowia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa