W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

W ZST otwarto nową pracownie gastronomiczną [AUDIO]

Nowy, profesjonalny sprzęt i schludne wnętrza – pracownia gastronomiczna, która powstała w mieleckim Zespole Szkół Technicznych, jest z pewnością jedną z najnowocześniejszych w regionie. W czwartek, 25 stycznia, odbyło się jej oficjalne otwarcie.

W nowej pracowni pojawiły się nowoczesne sprzęty, w tym m.in. kuchenki gazowe, piekarniki, piece konwekcyjne i ekspresy do kawy. Ich zakup był możliwy dzięki projektowi „Mielec stawia na zawodowców”. Szkoła otrzymała na ten cel łącznie 171 036,00 zł. – Była to suma, która wystarczyła nie tylko na wyposażenie dotychczasowej pracowni, ale i zakupienie dodatkowego sprzętu. Podjęliśmy więc decyzję o rozbudowie pracowni i utworzeniu kilku dodatkowych stanowisk do pracy dla uczniów.

W tym celu zagospodarowaliśmy pomieszczenie obok dawnej pracowni i wyremontowaliśmy je systemem gospodarczym, a więc własnymi siłami – mówi Mariusz Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.
Środki na remont zostały przekazane szkole przez Powiat Mielecki. – Remont objął m.in. wykonanie instalacji, wymianę posadzek i grzejników oraz prace malarskie. Niezmiernie cieszymy się, że uczniowie mogą dziś uczyć się swoich przyszłych zawodów w dobrych warunkach, na profesjonalnym sprzęcie – podkreśla starosta Zbigniew Tymuła.
Z pracowni gastronomicznych korzystać będą uczniowie technikum gastronomicznego i zasadniczej szkoły zawodowej kształcący się w zawodach kucharz i cukiernik. Dziś to łącznie ponad 200 osób.
Warto podkreślić, że projekt „Mielec stawia na zawodowców” realizowany przez CKPiDN w Mielcu, z którego sfinansowany został zakup sprzętu do pracowni gastronomicznych w ZST, wart jest łącznie pięć milionów złotych. W jego ramach w ZST doposażono również pracownię dla kierunku „technik mechanik lotniczy” za kwotę przeszło 96 tys. złotych.

Zyskały też inne placówki. W Zespole Szkół Budowlanych doposażono pracownię dla kierunku „technik budownictwa” oraz pracownię dla kierunku „technik geodeta”, a także wykonano sieć WiFi – zadania te dofinansowano kwotą ponad 100 tys. złotych.

Ponad 220 tys. złotych zyskał Zespół Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu na doposażenie pracowni dla przyszłych techników elektroników, elektryków, teleinformatyków i mechatroników; kształcący się na kierunku technik mechatronik zyskali nową pracownię również w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli – tutaj dofinansowanie wyniosło przeszło 72 tys. złotych.

 

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa