Slider

Pod hasłem „Odkryj swój talent!” odbyły się obchody Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół Technicznych. W spotkaniu udział wzięło kilkuset uczniów, którzy już w przyszłym roku będą wybierać swoją szkołę średnią.

Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną ZST oraz odwiedzić stoiska firm współpracujących ze szkołą. Zakres atrakcji był szeroki: od gastronomii, przez krawiectwo, aż po mechanikę i lotnictwo. Na młodzież czekały nie tylko ciekawe eksponaty, przekąski i gadżety, ale również rozmowy ze specjalistami poszczególnych branż.

– Mam nadzieję, że dzisiejsze targi będą nie tylko formą miłego spędzenia czasu, ale i inspiracją do wyboru przyszłego zawodu. Liczę, że wielu z was wybierze Zespół Szkół Technicznych na swoją przyszłą szkołę i zdobędzie w niej swój wymarzony zawód – mówił podczas otwarcia imprezy Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, który objął wydarzenie swoim honorowym patronatem.

Targi w ZST były elementem europejskich obchodów Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Celem akcji było podniesienie atrakcyjności i poprawa wizerunku kształcenia i szkoleń zawodowych w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider