W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje

W ZST upamiętnili 25. rocznicę uchwalenia przez Sejm konstytucji III Rzeczypospolitej Polskiej [FOTO]

W dniu 22 kwietnia 2022 roku w auli szkolnej Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się akcja mająca na celu godne uczczenie i upamiętnienie 25. rocznicy uchwalenia 2 kwietnia 1997 roku przez Sejm konstytucji III Rzeczypospolitej Polskiej.

W wydarzeniu udział wzięły klasy 1 LS (uczniowie z tej klasy przygotowywali dekoracje i wystrój auli na akcję, wykonując afisze oraz plakaty z tekstami artykułów z I rozdziału oraz preambuły konstytucji), 3 CLp oraz 3 DGp.

Spotkanie rozpoczął dyrektor ZST Arkadiusz Gałkowski, który przybliżył zarys polskiego konstytucjonalizmu po 1989 roku, a następnie przedstawił dostojnych gości. W szkolnej uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, były Starosta Powiatu Mieleckiego Józef Smaczny reprezentujący jednocześnie fundatora nagród i posła na Sejm RP Mieczysława Buża, a także Kamil Kagan jako asystent posła na Sejm RP Fryderyka Kapinosa.

Ponadto dyrektor ZST odczytał list intencyjny od pani poseł na Sejm RP Krystyny Skowrońskiej, która zaproponowała dla 3 uczniów wyróżniających się w nauce wyjazd i wycieczkę do polskiego parlamentu w czerwcu 2022 roku.

Młodzież biorąca udział w akcji od posłów Mieczysława Kasprzaka oraz Wiesława Buża otrzymała piękne, okolicznościowe egzemplarze konstytucji RP wydane w 2022 roku przez Wydawnictwo Sejmowe, książki, broszury oraz publikacje dotyczące historycznych dziejów polskiego parlamentu i konstytucjonalizmu, drobne gadżety elektroniczne i upominki. Stanowiły one nagrody dla wszystkich uczniów uczestniczących w quizie dotyczącym znajomości polskiego prawa konstytucyjnego, który odbył się następnie w auli szkolnej. Uczniowie, korzystając z Internetu, odszukiwali odpowiedzi na pytania związane z systemem politycznym oraz władzami państwowymi państwa polskiego w świetle ustawy zasadniczej z 1997 roku.

Akcja miała na celu godne upamiętnienie 25. rocznicy uchwalenia polskiej ustawy zasadniczej, kształtowanie postaw społecznych młodzieży w duchu patriotycznym, a jednocześnie ukazywanie jej zasad społeczeństwa obywatelskiego w ramach demokratycznego państwa prawnego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa