W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Warsztaty artystyczne dla dorosłych

SDK- trwają  zapisy na kolejny sezon warsztatów artystycznych dla młodzieży i dorosłych w naszym domu kultury… są jeszcze wolne miejsca. Pierwsze zajęcia początkiem października.  

Miło nam poinformować iż zaczynamy jedenasty sezon warsztatów artystycznych dla dorosłych jakie nieprzerwanie od 2007 roku organizujemy specjalnie dla Państwa w naszym domu kultury… Grupa malarstwa już w komplecie. Do innych trwają jeszcze zapisy.

W tym roku oprócz sprawdzonych i cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem  warsztatów malarskich  i inspiracji przygotowaliśmy dwie nowości:  eksperymentalne formy artystyczne dla dorosłych i działania intermedialne dla młodzieży. O warsztatach malarskich nie będziemy się rozpisywać, skoro nie ma wolnych miejsc. Natomiast poniżej pokrótce opisaliśmy to, nad czym będą pracować dorośli na pozostałych grupach.

EKSPERYMENTALNE FORMY ARTYSTYCZNE (dorośli)

Uczestnicy warsztatów budować będą swą świadomość twórczą i pracować nad ekspresją oraz kreatywnym procesem realizacyjnym.

Zaczynając od rysunku i zagadnień takich jak: proporcja, akt, szybki szkic przy użyciu ołówka, tuszu, kredki. Poprzez malarstwo – martwą naturę oraz modela. Skończywszy na grafice warsztatowej, która przybliży uczestnikom tajniki metod drukarskich w artystycznym i użytkowym wydaniu.

W trakcie zajęć odbywających się co drugi tydzień, przez 3 godziny postaramy się wspólnie znaleźć nieszablonowe rozwiązania dla zadanych problemów. Na te warsztaty zapraszamy we  dwa wtorki   miesiąca ( co drugi wtorek)  do sali plastycznej w budynku Filii nr II Spółdzielczego Domu kultury MSM w Mielcu przy ul. Botanicznej 2 a na osiedlu Szafera.  w godzinach: 16:30 – 19. 30

„INSPIRACJE” ( dorośli)

Wśród naszych propozycji warsztatowych nie może zabraknąć lubianych i sprawdzonych propozycji jakimi sa niewątpliwe „INSPIRACJE” . Zapraszamy wszystkich miłośników szeroko pojętego rękodzieła na kolejną edycję cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem warsztatów pod hasłem „Inspiracje”, na których uczestnicy zajmują się głównie realizacjami z obszaru sztuki użytkowej, ale nie tylko :) Jak zwykle uczestnicy będą mieli możliwość poznania wielu ciekawych technik artystycznych.

Różnorodny program gwarantuje, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Oprócz malowania na szklanej tafli oraz tkaninie, zdobienie przedmiotów codziennego użytku – lnianych toreb, filiżanek, doniczek i abażurów – w niecodzienny sposób. Eksperymenty z włóczką i sznurkiem, czyli zaplatanie makramy i tkanie łapacza snów. Linoryt i druk na materiale. Ponadto, tworzenie niewielkich designerskich gadżetów przy użyciu prostych form ceramicznych z mas nie wymagających wypalania w piecu. Te warsztaty  odbywać sie będą zawsze w  co drugi poniedziałek, w sali plastycznej w budynku Spółdzielczego Domu Kultury MSM w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 13A, w godzinach: 16:30 – 19. 30

 

DZIAŁANIA INTERMEDIALNE (młodzież)

To warsztaty skierowane do młodzieży w wieku 15-19 lat , odbywające się co drugi piątek w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kusocińskiego 13A, w godzinach 16. 30 – 19.30.

Warsztaty o charakterze eksperymentalnym, konceptualnym, które przede wszystkim mają na celu pokazać młodym ludziom, że sztuka to nie tylko rysunek czy malarstwo i wielogodzinne stanie przy sztalugach spędzone na kopiowaniu mistrzów. To nierzadko przygoda na całe życie. Pasja, będąca ciągłym poszukiwaniem nowych środków dla wyrazu własnej kreatywności. Niekończący się proces samodoskonalenia. Przenikanie się przestrzeni galeryjnej i miejskiej. Publicznej i prywatnej. Mieszanie tradycji z nowoczesnością. Zabawa kontekstem i formą. Odrzucenie schematów. Założeniem programowym zajęć jest interdyscyplinarna aktywność z pogranicza różnych dziedzin sztuki, a w jej ramach łączenie dźwięków z rysunkiem, malarstwem, fotografią, a nawet poezją. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby sprawdzić się w niekonwencjonalnej roli artysty ;)

Warsztaty uruchomione zostaną jak tylko zbierzemy odpowiednią ilość osób w poszczególnych grupach… Dokładne terminy spotkań  warsztatowych do końca całego cyklu – czyli do maja 2018,  przekażemy uczestnikom na pierwszym spotkaniu organizacyjnym.

Wszelkich informacji o warsztatach uzyskać można telefonicznie 17 585 21 02 , od poniedziałku do czwartku  w godzinach 12. 00 – 15. 00, lub w poniedziałki, środy, i piątki w godzinach 16. 00 – 20. 00 pod nr tel. 17 585 53 42.

Zapraszamy. Im wcześniej zbierzemy chętnych, tym wcześniej zaczniemy twórczo pracować.

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa