W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Warsztaty leśne na terenie Gminy Tuszów Narodowy [FOTO]

Na terenie Nadleśnictwa Mielec w Leśnictwie Malinie odbyły się warsztaty leśne pt. „Edukacja leśna w kierunku praktycznego zatrzymania zmian klimatycznych”.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji na terenie Gminy Tuszów Narodowy, a zarazem na obszarze działania LGD Lasovia projektu ph.”Przyroda źródłem integracji i aktywności społecznej mieszkańców”.

W zajęciach plenerowych, które zorganizował lider projektu-Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym wzięli udział przedstawiciele każdej ze szkół z terenu gminy. W ramach warsztatów prowadzonych przez leśniczego Leszka Magdę uczestnicy poznali korzyści sadzenia drzew liściastych, nabyli praktyczne umiejętności sadzenia i pielęgnacji drzew i krzewów. Integrującym elementem spotkania było wspólne pieczenie kiełbasek, poczęstunek, a zarazem wymiana doświadczeń przy jesiennym ognisku. Dziękujemy panu Leszkowi za doskonałą organizację warunków do spotkania. Grantobiorcą projektu jest Stowarzyszenie Ojcowizna w Tuszowie Narodowym, natomiast wsparcia finansowego udzieliła LGD Lasovia.

Opublikował: Łukasz Furtek

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości