W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Warsztaty literackie członków Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” z Agatą Linek


Agata Linek, absolwentka Wiedzy o Teatrze, Kulturoznawstwa Międzynarodowego, Animacji Społeczno-Kulturalnej oraz podyplomowego Studium Literacko –Artystycznego na UJ w Krakowie, znana w środowisku literackim poetka, prozatorka, animatorka kultury, redaktorka tomików, almanachów ( w tym Almanachu „Schowane między słowami” MGL „Słowo”), recenzentka poezji, krytyk teatralny, autorka czterech tomików poezji, obecnie doktorantka Instytutu Filozofii UJ, gdzie pisze rozprawę o poezjo-terapii, członek zarządu i sekretarz Oddziału Podkarpackiego Związku Literatów Polskich w Rzeszowie, poprowadziła 25 kwietnia 2019 roku warsztaty literackie dla członków Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”, które odbyły się w Hotelu Polskim w Mielcu
.

Były to już drugie warsztaty z Agatą Linek, które skłoniły członków Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” do kreatywnego tworzenia i głębszego spojrzenia na własny warsztat literacki. Prowadzącą powitali prezes TMZM Janusz Chojecki i prezes MGL „Słowo” Aleksandra Piguła. W zajęciach uczestniczyli także: wiceprezes MGL „Słowo” Teresa Elżbieta Pyzik, Małgorzata Mikina, Ewelina Łopuszańska, Iwona Szetela , Danuta Rusin, Wanda Ludian, Henryka Marek, Adam Kopacz i Elżbieta Żuchowska-Pezda. Każdy z uczestników warsztatów zaprezentował wiersz na zadany wcześniej temat (dotyczący postaci mandaryna, Mony Lizy lub Joanny d’ Arc) i napisał własny utwór o wybranej przez prowadzącą postaci.

Podczas zajęć stworzyliśmy wspólnie listę czynników, które pobudzają wenę twórczą i mogą służyć w wykorzystaniu ich w procesie twórczym. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń , inspiracji, tworzenia wiersza, szukania nowych pomysłów i form literackich. Były też swoistą formą integracji członków grupy.

Zaplanowane na ten rok trzy warsztaty literackie, organizowane i finansowane w ramach wspólnego projektu Gminy Miejskiej Mielec i TMZM, zapewne zachęcą innych członków grupy do doskonalenia swego literackiego rzemiosła.

Aleksandra Piguła, 26.04.2019

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa