W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Warsztaty lotnicze w mistrzowskim wydaniu [FOTO]

Pod patronatem Prezydenta Mielca, Fryderyka Kapinosa odbyły się w weekend warsztaty dla pilotów. Bezpłatne zajęcia przyciągnęły osoby z Jarosławia, a nawet Krakowa. Marek Niewiadomy i Wojciech Wojtaczka wyjaśniali jak zacząć latać na przelotach i brać udziału w zawodach sportowych.

Organizatorem wydarzenia była sekcja lotnicza Stowarzyszenia Klub Historyczny Prawda i Pamięć, która przede wszystkim dzięki wsparciu miasta Mielca mogła zrealizować przedsięwzięcie, mówi Jakub Cena, pomysłodawca: – Naprawdę nie jest łatwo w tak było łatwo w tak intensywnym okresie jakim jest dla szybowników lato. Nasi mistrzowie, dodatkowo że biorą udział w zawodach realizują swoje plany zawodowe też związane z lataniem tylko, że na samolotach. Tym bardziej cieszy fakt, że poświecili swój czas – komentuje.

Podczas zajęć duże zainteresowaniem cieszył się temat meteorologii i „wykładania” tras przelotu. Jak wiadomo powszechnie, szybowcowe jako bezsilnikowe statki powietrze, latanie warunkują od pogody i wiedzy pilota, który umiejętnie wykorzystuje tą wiedze.

– Ciekawym elementem zajęć, była również analiza VIDEO lądowań przygodnych. Wojciech Wojtaczka pokazywał uczestnikom chociażby swoje lądowanie w Alpach, gdzie brał ostatnio udział w zawodach szybowcowych. Lądowanie w górach to dla pilotów z nizin często nowe doświadczenie. Jak radzić sobie w tych trudnych warunków omawiał sam mistrz – dodaje Jakub Cena, organizator.

Drugi dzień zdominowany został przez temat nawigacji i warsztatów z programem LK8000, popularnym systemem nawigacji wśród pilotów szybowcowych, samolotowych czy tych latających na paralotniach. W szybownictwie sportowym od wielu lat nierozłączną częścią jest sprzęt elektroniczny. Ich niezawodność i właściwa nastawienie, kalibracja, często determinują sukces w zawodach czy pokonywaniu znacznych odległości. Prezentacje i materiały zostaną do udostępnione uczestnikom.

Kolejnym etapem Mieleckiej Akadami Lotniczej, będzie obóz szybowcowy wraz z mistrzami świata, którzy sprawdzą nabytą wiedzą w praktyce. Organizatorzy dziękują za wsparcie partnerom wydarzenia Miastu Mielec oraz: Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Spółce Lotnisko, firmie Colpack Avionic oraz mediom w pomocy przy promocji wydarzenia. Pilotów prelegentów wspiera również Partner Podkarpackie, czyli samorząd województwa podkarpackiego.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

NSZZ „Solidarność” nagrodziła uczniów mieleckich szkół [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa