W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Warsztaty olimpijskie z matematyki [FOTO]

W piątek (1.10.2021) w sali konferencyjnej w Inkubatorze Nowych Technologii In-Tech 1 rozpoczęły się warsztaty przygotowujące uczniów do udziału w konkursach z matematyki.

Warsztaty olimpijskie trwały dwa dni. Cykl wykładów przeznaczony był dla młodzieży z powiatu mieleckiego i okolic.
W każdym wykładzie wzięło udział około kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W piątek otworzył je wykład Pawła Dobrowolskiego, nauczyciela I LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Kolejny wykłady pod nazwą „Potęga punktu względem okręgu”, poprowadziła Maja Kokot. Następny był poświęcony „Zasadzie Szufladkowej Dirichleta”. Prelekcję wygłosili uczniowie II LO: Daniel Pazdro, Tomasz Martyński i Wojciech Wójcik.

Mielec jak dotąd nie był uważany za ośrodek olimpijski. Liczymy, że uda nam się dotrzeć do szerokiego grona uczniów, zachęcić ich do udziału w konkursach matematycznych i przyłożyć do osiąganych przez nich sukcesów – deklarują organizatorzy.

Warsztaty Olimpijskie zorganizowały II Liceum Ogólnokształcące wraz z Agencją Rozwoju Regionalnego
MARR S.A a Honorowym Patronatem imprezę objął Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Prezydenta Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa