W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Warsztaty sztuki ze śmieci [FOTO]

W Szkole Podstawowej nr 7 w Mielcu odbyły się międzypokoleniowe warsztaty w nurcie trash art

Uczestnicy warsztatów, a byli mini uczniowie i seniorzy, mieli okazję zaprojektować własny mini ogród w szkle z użyciem materiałów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci. Celem warsztatów w nurcie sztuki ze śmieci jest popularyzowanie wiedzy o selektywnej zbiórce elektrośmieci.

Organizatorzy chcieli pokazać, że nasze codzienne decyzje są bardzo ważne w kontekście ochrony środowiska naturalnego. Dzięki temu, że mieszkańcy Mielca korzystają z czerwonych pojemników na elektryczne śmieci oraz z odbiorów domowych, cały zużyty sprzęt trafia do profesjonalnych zakładów przetwarzania, a z części odzyskanych materiałów tworzymy sztukę” – mówiła Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko

Elektryczny śmieć to wszystko co działało na prąd lub baterie. Zużyte pralki, lodówki, telefony, aparaty fotograficzne, elektronarzędzia, elektroniczne zabawki… lista jest bardzo długa.

Według najnowszych statystyk chomikujemy w naszych domach i mieszkaniach około 20 milionów sztuk elektrośmieci, które nie tylko zabierają cenną przestrzeń, ale dodatkowo zawierają w sobie wiele niebezpiecznych substancji jak ołów, nikiel, kadm czy rtęć.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa