W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Warsztaty z komiksów

Poezja w czasach memów

Młodzi ludzie z II LO i Gimnazjum nr 2 tworzyli komiksy na kanwie wierszy. Warsztaty 27 i 28 marca poprowadził Maciej Pałka z Domu Słowa w Lublinie. Podsumowaniem będzie publikacja zbioru komiksów stworzonych na podstawie dwóch wierszy i spotkanie z ich autorami.

A wszystko w ramach ,,Przeciągów literackich”, które w tym roku zyskały nową formułę. Zarówno gimnazjaliści, jak i licealiści świetnie poradzili sobie z wyzwaniem. Taką recenzję ich pracy wystawił prowadzący zajęcia. Czy wiersz można zinterpretować, opowiedzieć komiksem?

Polonistki Marzena Czubecka (Gimnazjum nr 2) i Jolanta Gałkowska (II LO) zgodnie uznały, że pomysł jest ciekawy, podoba się uczniom i może być dobrym ćwiczeniem na myślenie skojarzeniami. Weronika, jedna z uczestniczek warsztatów z II LO, powiedziała nam, że co prawda bliżej jej do tradycyjnych form narracji, ale gra skojarzeniami i symbolami dobrze przystaje do obecnych czasów.

Podsumowanie tegorocznej edycji ,,Przeciągów literackich” – 27 kwietnia

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa