W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Warsztaty z najnowszym sprzęt w Zespole Ratownictwa Medycznego [FOTO]

„Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne w warunkach Zespołu Ratownictwa Medycznego” – to temat warsztatów prowadzonych przez Szkołę Ratownictwa Medycznego działającą w Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Medycy mieli okazję poćwiczyć na wysokiej klasy manekinie, który dobrze imituje ludzkie ciało. Dodatkowo program komputerowy pozwolił „zamonitorować pacjenta”, co pozwoliło na bieżąco sprawdzać prawidłowość prowadzonych działań ratunkowych. Oprócz tego nie zabrakło także nadzoru kierownika Szkoły, rat. med. Mateusza Wszoła, który na bieżąco udzielał praktycznych wskazówek.

 Istotną częścią takich warsztatów jest możliwość polecenia ratownikom najnowszych sprzętów, jakie do nich trafiają wraz z ostatnimi rekomendacjami odpowiednich gremiów odnośnie postępowania w danych przypadkach. Medycyna ratunkowa wciąż się rozwija, prowadzone są kolejne badania, których wyniki pozwalają wciąż doskonalić tak sam warsztat ratownika, jak i lepiej wykorzystywać dostępny sprzęt – zauważa dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor PSPR Mielec.

– Jeśli ratownik chce pracować w swoim zawodzie i udzielać pomocy na najwyższym poziomie, ustawiczne szkolenie jest nieodzowne. U nas, w PSPR Mielec, jest to już standard. Nie tylko wymagamy wiedzy i umiejętności, ale dajemy także możliwości szkolenia się na nowoczesnym sprzęcie i pod okiem najlepszych instruktorów – dodaje dyrektor.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa