W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Ważna zmiana: opakowania wielomateriałowe teraz do żółtego worka!

Nowy harmonogram wywozu odpadów przez MPGK Mielec

Mieszkańcy Mielca mają już do dyspozycji nowy grafik odbioru przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej worków z odpadami segregowanymi. Osoby z Borowej, Czermina, Gawłuszowic, Radomyśla Wielkiego, Tuszowa Narodowego, Wadowic Górnych i gminy Wiejskiej Mielec także mogą już sprawdzać terminy wywozu śmieci zmieszanych i selektywnych na 2018 rok. Jest także jedna ważna zmiana w stosunku do poprzedniego sposobu gromadzenia frakcji selektywnych.

Zgniataj opakowania!

– Zdajemy sobie sprawę, że dla mieszkańców są to bardzo ważne informacje organizacyjne, dlatego są one dostępne od samego początku roku i jeszcze przez cały czas na naszej stronie: www.mpgk.mielec.pl. Można je również znaleźć na profilu facebookowym MPGK– informuje Wiesław Ciężadło, dyrektor ds. eksploatacyjno-technicznych MPGK.
Oprócz samego harmonogramu, zamieszczone są tam inne ważne uwagi, m.in. o tym, iż odpady papierowe i plastikowe należy zgniatać przed wyrzuceniem.

– To istotna kwestia, bo dzięki zgniataniu butelek i pojemników można oszczędzić bardzo dużo miejsca w worku na śmieci, po czym z kolei pojemnik może być wówczas rzadziej opróżniany. To jest ekonomiczne, bo śmieciarki nie wożą „powietrza” – mówi Wiesław Ciężadło.
MPGK przypomina również, że cały czas obowiązuje regulacja dotycząca tego, że śmieci należy wystawić przed posesję do drogi głównej, czyli do trasy przejazdu śmieciarki, do godz. 7.00 w dniu odbioru odpadów. – Przypominamy, że nie jesteśmy w stanie odebrać odpadów pozostawionych po przejeździe śmieciarki lub też za ogrodzeniem posesji – uczula dyrektor Ciężadło.

Opakowania wielomateriałowe już nie do papieru

Tym razem trzeba mieć na uwadze ważną zmianę: – Opakowania wielomateriałowe, czyli takie, których część zewnętrzna zrobiona jest z papieru, ale wewnętrzna z tworzywa sztucznego, jak np. po soku, mleku, zupach itp., obecnie gromadzimy w worku żółtym, razem z tworzywami, a nie, jak poprzednio, z papierem – zaznacza dyrektor.

Warto przypomnieć, że tworzywa sztuczne oraz metal pakujemy do worka żółtego i oddajemy w gminach raz w miesiącu lub według harmonogramu. Papier i tektura powinny trafić do worka niebieskiego i także będą odbierane raz na miesiąc lun według grafiku, podobnie jak szkło bezbarwne i kolorowe, na które przeznaczony jest worek biały. Odpady biodegradowalne i zielone są zbierane w worku brązowym i w gminach będą odbierane zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie oraz na Facebooku.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa