W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Materiały video

Wchodzimy na wyższy poziom innowacji [VIDEO]

Podkarpackie rusza z nową kampanią promującą potencjał gospodarczy regionu. Na pierwszym planie znajdą się przede wszystkim cztery inteligentne specjalizacje województwa: lotnictwo i kosmonautyka, motoryzacja, jakość życia oraz informacja i telekomunikacja. Cele kampanii, założenia i formy dotarcia do odbiorców zostały zaprezentowane podczas konferencji prasowej w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce.

Hasło nowej kampanii brzmi: Podkarpackie. Wyższy poziom innowacji. Ten zwrot będzie od dzisiaj widoczny w przestrzeni medialnej kraju, w prasie, radiu, na bilbordach, a także w internecie w tym w szeroko rozumianych mediach społecznościowych.

Wierzymy, że kampania ta przyciągnie do nas inwestorów zagranicznych zachęci ich do współpracy z lokalnymi firmami, instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi, które mają ogromny potencjał – mówił w CWK marszałek Ortyl podczas briefingu prasowego, podczas którego przedstawiono założenia i cele kampanii.

W konferencji uczestniczyli również Wojciech Waglowski – dyrektor zarządzający FleishmanHillard Polska, firmy która odpowiada za całość kampanii oraz Maciej Jaskot – dyr. Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej z urzędu marszałkowskiego. Najważniejszym wydarzeniem konferencji była prezentacja nowego spotu reklamowego, który zamieszczamy poniżej:

Promocja województwa podkarpackiego jest realizowana w sposób ciągły, ale myślę, że zawsze trzeba poszukiwać nowych obszarów, nowych haseł, aktywności, aby tę promocję wzmacniać. Ten efekt uzyskujemy właśnie przez nową kampanię promocyjną, wchodzącą w nowe obszary aktywności i mówiącą przede wszystkim o gospodarce – podkreślał podczas konferencji marszałek Władysław Ortyl.

Chcemy, żeby kampania, którą realizujemy nawiązywała wprost do DNA Podkarpacia, żeby mówiła o innowacjach, ale w sposób przewrotny, „puszczając oko”, ale jednocześnie jak najbardziej serio – mówił Wojciech Waglowski dyr. Zarządzający FleishmanHillard, która odpowiada za kampanię – W ramach kampanii powstał spot, który będzie prezentowany m.in. w kinach w całej Polsce i zakładamy, że obejrzy go co najmniej 250 tys. osób. Zakładamy też kampanię bilbordową, która będzie realizowana w siedmiu największych miastach w Polsce oraz przy punktach autostradowych. Będą też spoty radiowe w 16 stacjach oraz kampania w internecie.

Otwieramy nowy rozdział w historii województwa podkarpackiego. Podejmujemy kampanię promocyjną z hasłem „Wyższy poziom innowacji”. Wzięło się to stąd, że nasz region jest mocno innowacyjny, a wszystko to wynika z naszych inteligentnych specjalizacji – mówił z kolei Maciej Jaskot dyr. departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej UMWP, który podczas konferencji przedstawił atuty regionu bazujące na inteligentnych specjalizacjach.

Najważniejszym celem projektu jest wzmocnienie wizerunku Podkarpacia w kraju, a także poza jego granicami, jako regionu atrakcyjnego nie tylko turystycznie, ale również gospodarczo. Założeniem kampanii jest pokazanie, że Podkarpacie rozwija się dynamicznie pod względem innowacyjnym, wdraża nowe technologie oraz buduje własny potencjał w oparciu o inteligentne specjalizacje takie jak: lotnictwo i kosmonautyka, motoryzacja, jakość życia oraz informacja i telekomunikacja.

Kampania ma zachęcić przedsiębiorców krajowych i zagranicznych do inwestowania oraz nawiązywania współpracy z podkarpackimi firmami, instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi. Projekt ma także na celu przekonanie młodych ludzi do studiowania na Podkarpaciu, a następnie budowania tu swojej przyszłości zawodowej.

Misją kampanii jest również pokazanie, że województwo podkarpackie jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania dzięki swoim walorom przyrodniczym, ale również dobrze rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej. Mowa tutaj m.in. o międzynarodowym porcie lotniczym z drugim pod względem długości pasem startowym w kraju, autostradzie A4 z zachodu Europy na wschód, czy drodze S19.

W ramach projektu zrealizowana zostanie cała paleta działań promocyjnych: począwszy od radia i prasy, przez reklamę outdoorową, internetową, spoty reklamowe, skończywszy na działaniach w szeroko pojętych mediach społecznościowych, również z udziałem influencerów. Wszystkie działania potrwają do 30 listopada br.

Nowa kampania – Podkarpackie. Wyższy poziom innowacji – jest realizowana w ramach projektu „Promocja gospodarcza województwa podkarpackiego finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego WP na lata 2014-2020.

Po zakończeniu konferencji prasowej rozpoczęła się debata z udziałem ekspertów i przedstawicieli najważniejszych przedsiębiorstw oraz instytucji działających na Podkarpaciu, inaugurującą nową kampanię promocyjną. Uczestniczył w niej m.in. Adam Hamryszczak Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Uczestniczyli również wicemarszałek Maria Kurowska, członek zarządu Stanisław Kruczek i Piotr Pilch oraz przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

 

YouTube player
YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa