W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Materiały video

Wczorajsze Dożynki Powiatu Mieleckiego [VIDEO]

4 września Powiat Mielecki uroczystościami dożynkowymi zamknął tegoroczne żniwa, a tym samym otworzył nowy rok rolniczego trudu.

Tradycyjnie, Dożynki Powiatu Mieleckiego rozpoczęły się od mszy św.dziękczynnej w intencji rolników Powiatu Mieleckiego. Podczas nabożeństwa gospodarz powiatu starosta Zbigniew Tymuła wraz z wicestarostą Marią Napieracz złożyli na ołtarzu dary ziemi w postaci chleba i owoców.

 

Następnie zwyczajowo korowód dożynkowy przemaszerował ul. Rzeczną na tereny zielone przy mieleckich bulwarach. Tu po odśpiewaniu hymnu państwowego odbył się  ceremoniał dożynkowy czyli  przekazanie chleba gospodarzowi powiatu przez przedstawicieli stowarzyszenia Nasze Wadowice. Starosta Zbigniew Tymuła podzielił otrzymany bochen chleba, którym poczęstowano wszystkich gości dożynek.

 

– Zgodnie ze staropolską piękną tradycją, dzielimy się dziś chlebem upieczonym z tegorocznego ziarna ze wszystkimi mieszkańcami Powiatu Mieleckiego  oraz z przybyłymi Gośćmi. Niech to dzielenie chleba będzie wyrazem, że stanowimy jedną wspólnotę samorządową. Niech nigdy i nikomu nie zabraknie go w naszym powiecie – mówił starosta Zbigniew Tymuła. 

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Tomasz Poręba – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Krystyna Skowrońska – Posłanka na Sejm RP, Zbigniew Chmielowiec – Poseł na Sejm RP, Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Jan Tarapata – Radny Sejmiku Wojewódzkiego, wiceprezydent Mielca Tadeusz Siemek, a  także wójtowie, burmistrzowie, przedstawiciele służb mundurowych oraz stowarzyszenia z gmin Powiatu Mieleckiego.

 

Z okazji święta plonów na scenie zaprezentowały się wszystkie gminy Powiatu Mieleckiego wraz z misternie wykonanymi wieńcami. Każda z gmin otrzymała nagrodę starosty za trud wykonania pięknych wieńców.

Podczas dożynek zostały wręczone także odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa”, które nadawane są przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odznaki otrzymali: Grzegorz Tylutki, Adam Strzelczyk, Zbigniew Ryba, Jadwiga Rej – Ciepły.

 

Ponadto rozstrzygnięta została XIV edycja konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Wzorem lat ubiegłych Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz ze Starostwem Powiatowym wspólnie nagrodzili wyróżnione gospodarstwa. I miejsce przypadło Panu Czesławowi Pietrasowi z Zabrnia, II miejsce Panu Franciszkowi Kaganowi z Zabrania, natomiast na trzecim miejscu znalazł się Pan Józef Lazur z Wampierzowa.

 

Tak jak i w latach ubiegłych, tak i w tym roku tereny zielone wypełnione były po brzegi rozmaitymi atrakcjami. Przy pięknie zdobionych stanowiskach wystawienniczych można było spróbować przysmaków regionalnych przygotowanych przez gminy z całego powiatu. Nie zabrakło też rękodzielników, rzemieślników oraz wytwórców produktów lokalnych.

 

 

 

     
   
 

Tegoroczne dożynki uświetnił koncert zespołu AN DREO & KARINA. To jedyny duet w Europie śpiewający na żywo największe przeboje Al Bano & Romina Power. Od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. W ich repertuarze znajdują się największe przeboje słynnego włoskiego małżeństwa m.in.: „Felicita”, „Ci sara”, „Volare”, „Sempre, Sempre”, „Tu soltanto Tu”, które porwały do zabawy mielecką publiczność.

 

Na scenie zaprezentowała się także drużyna piłki ręcznej PGE Stal Mielec. Imprezę, która trwała do północy, zakończała zabawa taneczna z zespołem Zodiak. Do wspólnej zabawy włączyły się tłumy. Nie zabrakło także przedstawicieli władz.

 

Narodowy Patronat na Dożynkami Powiatu Mieleckiego objął Prezydent RP Andrzej Duda.

 

Powiat Mielec

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Jubileusz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Remisem kończymy sezon przy Solskiego. FKS Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0 : 0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ostatni mecz w Mielcu zwyciężają nasi Czeczeńcy. Handball Stal Mielec – MKS Wieluń 28:20 [FOTO VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa