W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty

Wczorajszy Marsz Zimowy ”Na upamiętnienie powstania Polskiego Lotnictwa” [FOTO]

Historia polskiego lotnictwa sięga roku 1918, czasu I wojny światowej. Właściwie proces powstawania lotnictwa rozpoczął się jeszcze przed odzyskaniem niepodległości.

Trzeba tu zaznaczyć, że polskie formacje powstawały na terenach zagranicznych, jednak Polacy, którzy tam służyli, stanowili trzon powstałego później lotnictwa polskiego. Polski, wyniszczonej wojną, nie było stać wtedy na jakąkolwiek produkcję na szerszą skalę. Sprzęt, który używano w budujących się dopiero polskich formacjach, pochodził z arsenału państw, w których formacja powstawała. Były to także zdobycze z terenów wyzwolonych i zakupów realizowanych poza granicami.

Warto podkreślić, że wiele z nich zdobyto właśnie w Polsce, m.in. na lotniskach w Warszawie i Poznaniu-Ławicy, Krakowie i Lwowie.

Ale ponieważ Polacy jak wiadomo są pomysłowi w lotnictwie używali też „składaków” montowanych z podzespołów pochodzących z różnych typów samolotów lub z dostarczonych wraków.

Jak daje się zauważyć, początki lotnictwa polskiego nieodłącznie wiążą się z lotnictwem wojskowym. Pierwszy lot bojowy polskiego samolotu odbył się 5 listopada 1918 roku.

Dlatego członkowie Aeroklubu Mieleckiego uczcili w marszu ,który był zorganizowany w dniu 11,02,2018. W marszu brały udział zaprzyjaźnione stowarzyszenia. Bliźnianie’ Park Historyczny”, Odrodzony Mielec, GRH Rusal, JS 2221 Strzelec, Osp Dymitrów Mały, Osp Wola Mielecka, ZHP Mielec, Osp przy Aeroklubie Mieleckim oraz członkowie Aeroklubu Mieleckiego . Nz zakończenie marszu zostały złożone kwiaty oraz zapalone znicze na Polanie Żołnierzy Wyklętych.

Serdecznie podziękowania dla Nadleśnictwa Mielec oraz Nadleśnictwa Nowa Dęba przez które przechodził nasz Marsz.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Maryla Rodowicz na Dniach Mielca [VIDEO]

Kolejne SztukaRYNKI będą niedługo [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa