W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

We wrześniu odbędzie się 24. Mielecki Festiwal Muzyczny

Mielecki Festiwal Muzyczny, który w tym roku odbędzie się po raz 24, ma ugruntowaną, znakomitą markę wśród letnich festiwali muzycznych Podkarpacia. Zasłużył na to ambitnym repertuarem i dbałością o wysoką jakość obsady wykonawczej festiwalowych koncertów.

W tym bardzo trudnym dla kultury roku – organizator 24. MFM – Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu – przygotowało dla publiczności festiwalowej ciekawą ofertę muzyczną. Obok muzyki klasycznej, etnicznej, autorskiej, jest także propozycja dla miłośników jazzu.

Mielecki Festiwal Muzyczny umocnił swoją pozycję wśród melomanów Podkarpacie dzięki wybitnym muzykom, którzy tu koncertowali. Imponująco przedstawia się lista gwiazd, które koncertowały w ramach Mieleckiego Festiwalu Muzycznego od początku jego istnienia.  Wśród nich znaleźli się m.in.: Gwendolyn Bradley, Paul Esswood, Teresa Żylis-Gara, Małgorzata Walewska, Piotr Paleczny, Waldemar Malicki, Konstanty Andrzej Kulka, Krzysztof Meisinger, Eric Lu.

Festiwal gościł także m.in.: Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” pod dyr. Agnieszki Duczmal, „Sinfonietta Cracovia” pod dyr. Krzysztofa Pendereckiego, Czech Philharmonic Brasses, Capella Cracoviensis, Praski Kwartet Gitarowy, Męski Chór „Swietilen” z Rostowa, „Poznańskie Słowiki”, czy Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, „Silesian Chamber Players” pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Muzykę etniczną reprezentowali podczas Festiwalu: pieśniarka portugalskiej muzyki Fado – Fabia Rebordao, czy zespół URMULI z Gruzji. 

Z roku na rok przekonujemy się, że udało nam się zaszczepić w naszej festiwalowej  publiczność ciekawość i otwartość na coraz ambitniejsze propozycje, o czym świadczy wysoka frekwencja na koncertach MFM. 

W tym roku zaplanowaliśmy 5 koncertów i 3 wydarzenia towarzyszące. Festiwal odbędzie się we wrześniu, od 11 do 26 września. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa