W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Materiały video Sport

Według Tygodnika Korso Maciej Domański Sportowcem Mielca w 2020 Roku [VIDEO]

Znamy ostateczne rozstrzygnięcia w 27. Plebiscycie Sportowiec Roku Tygodnika Regionalnego Korso. Tytuł Sportowca Roku 2020 otrzymał Maciej Domański, a 6.miejsce w tej kategorii zajął Grzegorz Tomasiewicz.

Maciej Domański już bardzo dawno związał swoją przyszłość ze Stalą Mielec. Pierwsze kroki przy Solskiego 1 postawił w 2003 roku, gdy miał zaledwie 13 lat.

Jego nietuzinkowy talent i dryg do gry ofensywnej bardzo szybko dostrzegli trenerzy, którzy stworzyli z niego jedną z głównych postaci drużyny, która w 2007 roku wygrała mistrzostwo Polski juniorów młodszych. 13 lat później ten sam Maciej Domański świętował już awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy.

W tym sezonie PKO BP Ekstraklasy Maciej Domański po prostu błyszczy. W pewnym momencie był odpowiedzialny za  sto procent bramek naszego zespołu, wliczając w to gole, asysty i kluczowe podania. Ostatecznie rok 2020 zakończył z liczbą pięciu bramek i czterech asyst, co czyni go oczywiście najbardziej produktywnym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec.

Już sama nominacja była dla mnie dużym wyróżnieniem, a zwycięstwo jest dla mnie wielkim wydarzeniem – powiedział Maciej Domański.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim kibicom, dziennikarzom oraz trenerom, którzy oddali na mnie głos w Plebiscycie Sportowiec Roku 2020 Tygodnika Regionalnego Korso. Wróciliśmy właśnie z obozu przygotowawczego w Turcji, gdzie ciężko trenowaliśmy i budowaliśmy formę przed wznowieniem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Zrobimy wszystko, by na wiosną cały Mielec mógł być z nas dumny – podkreślił.

W tej samej kategorii 6.miejsce zajął Grzegorz Tomasiewicz. – Chciałbym gorąco podziękować za oddane na mnie głosy w plebiscycie Sportowiec Roku 2020 Tygodnika Regionalnego Korso.

Zająłem 6.miejsce, w tamtym roku było ósme, więc to też pokazuje, że ta moja praca cały czas idzie w dobrym kierunku. Chciałbym oczywiście też serdecznie podziękować całej drużynie, wszystkim trenerom związanym ze Stalą Mielec, bo bez nich nie byłoby tej nagrody. Pozdrawiam wszystkich naszych kibiców – zaznaczył pomocnik.

Stalmielec.com

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa