W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje

Weekend z fotografią i wielkanocną palmą

W surowym i z natury ascetycznym czasie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) do uczestnictwa w minisesji fotograficznej oraz w warsztatach, które wprowadzą ciepły powiew wielkanocnej radości.

Przez cały weekend (8-9 kwietnia) zapraszamy na minisesję fotograficzną w niezwykłym miejscu – w parku etnograficznym w Kolbuszowej i w niecodziennym – świątecznym – towarzystwie.


Za aparat chwyci zaprzyjaźniona już z kolbuszowskim skansenem fotografka Karolina Migurska, a na plan (w piękny plener i do klimatycznych wnętrz) zaprosi kurczaczki i owieczki. W ich towarzystwie będzie można zrobić sobie fotografie w wielkanocnej odsłonie.

Rezerwacja miejsc i informacja o cenie: [email protected]. Oferujemy: 1-2 stylizacje, 10 zdjęć w formie odbitek 15 x 21 cm (i zgranych na płytę CD w pełniej rozdzielczości i poddanych starannej obróbce), możliwość dokupienia większej liczby odbitek i zdjęcia na drewnie w promocyjnej cenie, czas sesji: 1- 1,5 godziny. Liczba miejsc ograniczona.

Natomiast w Niedzielę Palmową (9 kwietnia) w stali warsztatowej szkoły z Trzebosi, pod fachowym okiem Urszuli Rzeszut-Baran będzie można zrobić palmę wielkanocną – tradycyjną – z jałowca, kwiatów trzciny, wierzbowych gałązek czy bukszpanu. Przy pracy będzie można posłuchać o tym, jakie przeznaczenie mają palmy w naszej kulturze i jaką symbolikę ze sobą niosą. Mało kto wie, że połykanie bazi ze święconej palmy chroni przed bólami gardła. O tej i innych rewelacjach związanych z obrzędami Kwietnej Niedzieli będzie można posłuchać już niebawem. Warsztaty będą odbywać się w dwóch grupach od godziny 12.00 do 12.45 i od 13.00 do 13.45.

Aby wykonana praca i zdobyta wiedza miały należyte umocowanie w rzeczywistości – o 14.00
w kościele pw. św. Marka zostanie odprawiona msza święta z poświęceniem palm wielkanocnych.

Zgłoszenia można składać telefonicznie (17 227 12 96) lub drogą mailową ([email protected]). Koszt: 10 zł – osoba; 15 zł – rodzic i dziecko; 20 zł – rodzice z dziećmi.

Atrakcji jest wiele i wiosenny, weekendowy czas jest na nie najlepszy. Zapraszamy gorąco
do wkroczenia w okres wielkanocny w sposób tradycyjny, jak to dawniej bywało – z własnoręcznie zrobioną palmą i fotopamiątką.

Agata Front
Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

szczegóły na: www.muzeumkolbuszowa.pl

kontakt: Katarzyna Dypa
tel. 17 227 12 96 w. 35
e-mail: [email protected]

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa