W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Weekendowe zdarzenia na drogach

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu mieleckiego doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Ich przyczyną była nieuwaga kierujących oraz alkohol. Rośnie liczba zdarzeń, których przyczyną jest brawura, nieuwaga kierowców oraz wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność.

W sobotę w Woli Wadowskiej, około godz. 11 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. 30-letnia kobieta, kierująca skodą włączając się do ruchu podczas wyjazdu z posesji, nie udzieliła pierwszeństwa kierującemu motocyklem. 43-letni mężczyzna w wyniku zdarzenia doznał obrażeń i został przewieziony do mieleckiego szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Chwilę później doszło do zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 985 z drogą powiatową w kierunku Szydłowca. Kierująca mazdą, 37-letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 48-letniemu kierującemu samochodem marki Renault Clio. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W Czerminie, około godz. 21.45 doszło do kolizji. 25-letnia kierująca bmw wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo poruszającej się motocyklem młodej kobiecie. Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe i nie odniosły poważnych obrażeń.

W niedzielę, około godz. 21.20 doszło do zdarzenia drogowego w Zdziarcu. Tam kierujący pojazdem marki Honda na łuku drogi wjechał w jadący z naprzeciwka pojazd ciężarowy marki Scania. Kierujący Hondą miał 3 promile alkoholu w organizmie. 38-letni kierujący po zdarzeniu został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Trzeźwość, rozwaga i kulturalne zachowanie w ruchu drogowym to najważniejsze kwestie podczas poruszania się po drogach, które pozwalają nam uniknąć wielu nieprzyjemnych zdarzeń. Policjanci ruchu drogowego czuwając nad bezpieczeństwem kierowców podejmują na co dzień wiele działań prowadząc wzmożone kontrole oraz akcje prewencyjno-profilaktyczne, jednak pomimo wielu apeli policjanci niestety nadal udaremniają jazdę nietrzeźwym, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdów.

Zawsze pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami, to w głównej mierze od nas samych zależy, czy staniemy się kolejnym uczestnikiem wypadku lub kolizji drogowej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa