Mamy w całym kraju 2 525 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (377), mazowieckiego (366), wielkopolskiego (243), łódzkiego (240), dolnośląskiego (223), małopolskiego (220), pomorskiego (163), kujawsko-pomorskiego (130), zachodniopomorskiego (130), lubelskiego (88),
podkarpackiego (69),
opolskiego (62),świętokrzyskiego (61), warmińsko-mazurskiego (47), lubuskiego (35), podlaskiego (34). 37 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
Z powodu #COVID19 zmarło 14 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 23 osoby.
Liczba zakażonych koronawirusem 2 805 756/68 105 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.
Jednocześnie zachęcamy do korzystania ze strony internetowej www.gov.pl/raport-zakazen prezentującej codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych.