W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Węgiel po cenach preferencyjnych dla mieszkańców

W związku z przystąpieniem Gminy Miejskiej Mielec do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych mieszkańcy miasta Mielca zainteresowani zakupem węgla po preferencyjnej cenie mogą złożyć wypełniony i podpisany wniosek do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu Dział Świadczeń Rodzinnych.

Wnioski dla gospodarstw domowych można składać:

-elektronicznie za pośrednictwem platformy e-PUAP;

-tradycyjnie (papierowo) w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mielcu, ul. Łukasiewicza 1c (pokój nr 14); wrzucając wniosek do skrzynek podawczych w siedzibie Ośrodka.

Wniosek o zakup złożony w wersji elektronicznej musi posiadać kwalifikowalny podpis elektroniczny, podpis zaufany albo podpis osobisty.

Zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236) do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692 i 1967).

W ramach zakupu preferencyjnego dostępna ilość paliwa stałego dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi:

1.500 kg do dnia 31 grudnia 2022 roku

1.500 kg od dnia 1 stycznia 2023 roku

Zakupu można dokonać po cenie preferencyjnej nie wyższej niż 2000 zł brutto za tonę paliwa.

Szczegółowe informacje dotyczące dystrybucji węgla po preferencyjnych cenach będą zamieszczane na stronie Urzędu Miejskiego w Mielcu oraz na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu.

WNIOSEK-O-ZAKUP-PREFERENCYJNY-PALIWA-STAŁEGO

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ekspertki z Urzędu Skarbowego w Mielcu spotkały się z seniorami Dziennego Domu „Senior – Wigor” w Przykopie

Wiadomości Mielec

Potrzebna pomoc dla Dawidka z Woli Mieleckiej potrąconego przez samochód

Wiadomości Mielec

Pijany jechał ciągnikiem w Tuszowie Narodowym

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa