W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Wernisaż wystawy malarstwa Marii Grzybowskiej

Miejska Biblioteka Publiczna MBP zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Marii Grzybowskiej „Malarstwo to poezja” 23 czerwca o godz. 17 do Galerii Miejskiej MBP SCK w Mielcu, ul. Kusocińskiego 2.

Maria Grzybowska pochodzi z Mielca, wiele lat spędziła poza Polską, a teraz znów mieszka i tworzy w naszym mieście. Dorobek artystki to liczne zbiory obrazów tworzonych w różnorodnych technikach – olej, akryl i akwarela. Na jej twórczość składają się także murale czy pisanie ikon. 

Artystka większą część swojego życia spędziła za granicą. Tam też – w Stanach Zjednoczonych – stawiała pierwsze kroki w poznawaniu tajników sztuki malarskiej. Należała do wielu klubów i stowarzyszeń artystycznych. Należy także do Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu.

Ulubioną tematyką jej prac jest przyroda z całym bogactwem jej kształtów, barw i form. Prace są przesycone realizmem, jednakże do każdego obrazu dodaje element własnego postrzegania zjawisk. Wyeksponowane w Galerii prace prezentują różnorodność tematów: kwiaty, drzewa, krajobrazy, obiekty sakralne i zabytkowe, morskie i górskie klimaty.

Wystawa czynna będzie do końca sierpnia 2024. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa