W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wernisaż wystawy rzeźb Kazimierza Zemły [FOTO]

W Galerii ESCEK prezentowane są rzeźby wybitnego twórcy pochodzącego z naszego regionu – prof. Kazimierza Gustawa Zemły. W Galerii ESCEK zobaczyć można 27 rzeźb z brązu, marmuru, gipsu, tworzywa cementowego, aluminium i drewna. Najstarsza praca pochodzi z 1972 r., najnowsza – z 2013 r.

Wernisaż wystawy odbył się 5 kwietnia, a jego specjalnym gościem był prezes Fundacji Promocji Sztuk – Jacek Chromy, którego w imieniu mieleckiej publiczności powitała dyrektor SCK, Joanna Kruszyńska.

Jacek Chromy był wspaniałym przewodnikiem po prezentowanych pracach, niemal o każdej opowiadał ze znawstwem i pasją. Rzeźby prezentowane na mieleckiej wystawie okazują się być tą częścią dorobku artysty, która do niedawna wcale nie była udostępniana. Przed mielecką było zaledwie kilka wystaw prezentujących rzeźby, które możemy obejrzeć obecnie w Mielcu.  

Kazimierz Gustaw Zemła jest profesorem na Akademii Sztuk Pięknych, laureatem wielu nagród i wyróżnień. Jego prace wystawiano w wielu galeriach w Polsce i za granicą.

Rzeźby prof. Zemły prezentowane są w Galerii ESCEK do 5 maja.

Serdecznie zapraszamy!


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa