W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Wicemistrzowie Świata podzielą się swoją wiedzą

Już w piątek 20 lipca w Mielcu odbędą się warsztaty z czołówką polskich pilotów szybowcowych. Swoją wiedzą i sportowym doświadczeniem będą dzielić się Wojciech Wojtaczka, Marek Niewiadomy, którzy dwukrotnie sięgali po tytuł wicemistrzów świata. Teraz chcąc pomóc odrodzić sportowego ducha w Mielcu. Partnerem wydarzenia jest miasto Mielec.

Wojciech i Marek są członkami mieleckiego sekcji lotniczej Klubu Prawda i Pamięć, studentami Politechniki Rzeszowskiej, a w Mielcu latają w lokalnej szkole pilotażu. Obaj to idealny przykład na to jak z powodzeniem w Dolinie Lotniczej można realizować karierę pilota samolotowego. Ich miłością są szybowce, w których zdobywają wiele sukcesów jako piloci Szybowcowej Kadry Juniorów.


– Jako pilot szybowcowy dobrze znam sukcesy chłopaków. Znam też ich prywatnie i dlatego zaprosiłem ich do współpracy. Nie odmówili, zawsze chętnie angażują się w projekty, które promują lotnictwo. Ze wsparciem prezydenta Fryderyka Kapinosa i innych partnerów związanych z branżą lotniczą chcemy likwidować bariery w dostępie do lotnictwa, które do tanich nie należy.

Wszystko realizujemy pod szyldem Mieleckiej Akademii Lotniczej czyli projektowi , który pozwala uczestnikom zdobyć doświadczenie lotnicze niemal bezpłatnie. Taki jest cel. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie młodych lotników z Mielca i okolic – komentuje Jakub Cena, organizator i pomysłodawca projektu.
Część warsztatowa zacznie się już w ten piątek 20 lipca o godzinie 17.00 i potrwa dwa dni. Wydarzenie odbędzie się pod adresem ul. Lotniskowa 14 (budynki Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego, zlokalizowanej tuż przy lotnisku w Mielcu).

W pierwszy dzień zostanie poruszona tematyka „Planowania przelotu Szybowcowego”, „Meteorologia okiem szybownika”, „zawody szybowcowe” oraz „Warsztaty obsługi programu nawigacji lotniczej LK 8000”.

Wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Partnerami wydarzenia jest miasto Mielec ponadto firma Colpack Avionic, Spółka Lotnisko i MARR.

Pilotów prelegentów wspiera również Partner Podkarpackie.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

NSZZ „Solidarność” nagrodziła uczniów mieleckich szkół [FOTO]

Wiadomości Mielec

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa