W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Wicemistrzowie Świata poprowadzą w Mielcu warsztaty

W niedzielę  6.10.2019 w Mielcu odbędą się kolejne, wyjątkowe warsztaty dla pilotów, i nie tylko. W ramach projektu Mielecka Akademia Lotnicza (MAL) do naszego miasta przyjadą szybowcowi wicemistrzowie świata – Tomasz Hornik i Kinga Tchorz. 

– To będzie świetna okazja by mistrzowie podzielili się wiedzą i doświadczeniem. W Mielcu istnieje głód na takie spotkania. Tomka i Kingę zna chyba każdy polski szybownik. Swoją klasę i doświadczenie potwierdzają permanentnie na zawodach. Na szybowcowych Mistrzostwach Świata na Węgrzech w tym roku wywalczyli tytuł drużynowych wicemistrzów. Natomiast Tomasz Hornik indywidualnie wicemistrza świata. Mamy naprawdę silną Szybowcową Kadrę Polski, która inspiruje i chętnie dzieli się wiedzą by promować ten lotniczy sport również w naszym mieście. W zeszłym roku gościliśmy w Mielcu Marka Niewiadomego i Wojciecha Wojtaczkę– informuje Jakub Cena,  szybownik i inicjator wydarzenia.  

Mierzalne efekty Mieleckiej Akademii Lotniczej

Organizatorzy projektu MAL w Mielcu – Stowarzyszenie KH Prawda i Pamięć – serdecznie zapraszają wszystkich, a szczególnie młodych lotników z Mielca i okolic. Jak informują  warto, bo projekt i jego uczestnicy już mogą się pochwalić pierwszymi mierzalnymi sukcesami. 

–  Za sprawą akademii wspieramy Filipa Durdę uczestnika poprzedniej edycji, który zaopatrzony w wiedzę mistrzów i w tym roku w szybowiec zdobył, starując pierwszy raz w życiu na zowodach  4 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów i został powołany do kadry Polski – informują dalej organizatorzy. 

Bezpłatne warsztaty w Mielcu wystartują  o godz. 10.00, 6 października w siedzibie Royal-Star Aero w Mielcu przy ul lotniskowej. Kadrowicze Tomasz i Kinga na wstępie podzielą się relacją na temat udziału w Mistrzostw Świata, co ma stanowić punkt wyjściowy do kolejnych tematów jak taktyka przelotowa czy bezpieczeństwo podczas zawodów.  

Projekt zrealizowany jest  dzięki wsparciu miasta Mielca, Stowarzyszenia KH Prawda i Pamięć oraz Royal Star Aero.

  

Zobacz też...