Sparing Widzew Łódź – FKS PGE Stal Mielec 1:3 [VIDEO]

Stal wygrywa pierwszy sparing w Turcji

W swoim pierwszym sprawdzianie podczas zgrupowania w Turcji drużyna Widzewa przegrała 1:3 z pierwszoligową Stalą Mielec.

Mecz rozegrany na boisku treningowym położonym niedaleko hotelu, w którym mieszkają widzewiacy, lepiej rozpoczęli piłkarze trenera Marcina Kaczmarka. Już w 6. minucie groźnie sprzed pola karnego uderzył Adam Radwański, ale golkiper Stali nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę. W kolejnych minutach Widzew nadal przeważał na boisku, często przebywając na połowie rywala. Łodzianie próbowali zarówno akcji oskrzydlających, jak i środkiem boiska.

W 10. minucie aktywny Radwański prostopadłym podaniem wypuścił Łukasza Kosakiewicza, ale ten mając mało miejsca strzelił w bramkarza. Trzy minuty później pokazał się z kolei Konrad Gutowski, który po dobrym podaniu od Bartłomieja Poczobuta pobiegł na bramkę mielczan, ale również jego intencje wyczuł Rafał Strączek.

Gdy wydawało się, że Widzew potwierdzi swoją przewagę golem, bramkę zdobyła Stal. Po szybkiej akcji Andreji Prokicia prawym skrzydłem zakotłowało się w polu karnym Widzewa. Piłka trafiła do Bartosza Nowaka, który ograł Wojciecha Pawłowskiego i z kilku metrów strzelił do jego bramki. To była 16. minuta, a już cztery minuty później pierwszoligowcy mogli wyjść na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Widzewa, ale nikt z piłkarzy Stali nie zamknął tego podania.

Widzewiacy szybko otrząsnęli się z tej chwilowej przewagi rywali i już w 24. minucie doprowadzili do wyrównania. Kolejne dobre podanie Radwańskiego z głębi pola wykorzystał Marcel Pięczek, który sam pobiegł z piłką na bramkę Stali i strzałem po długim rogu pokonał golkipera wicelidera I ligi. Po tym golu gra się wyrównała, ale w kolejnych minutach inicjatywę znowu przejęła Stal i w 36. minucie ponownie objęła prowadzenie.

Wszystko zaczęło się od zamieszania w polu karnym Widzewa, gdzie sfaulowany został Grzegorz Tomasiewicz. Sędzia wskazał na 11. metr, do piłki podszedł Nowak i wygrał próbę z Pawłowskim, strzelając celnie w prawy róg jego bramki. Po tej sytuacji Stal dominowała na boisku już do końca pierwszej połowy. Widzew próbował odzyskać inicjatywę, ale rywal długo utrzymywał się przy piłce.

W przerwie trener Kaczmarek dokonał dwóch zmian, zastępując Pawłowskiego Patrykiem Wolańskim, a za Robaka na boisku pojawił się Rafał Wolsztyński. Z kolei prowadzący Stal Dariusz Marzec zdecydował się na cztery zmiany, w tym trzy w obronie.

Mimo pojawienia się nowych piłkarzy na boisku, gra obu drużyn w pierwszych 20 minutach drugiej połowy wyglądała niemrawo. Widzew probówał znaleźć sposób na Stal zamianą skrzydłowych. Henrik Ojamaa przeszedł na lewą stronę i właśnie tam widzewiacy probowali inicjować ataki na bramkę mielczan. W tym czasie jedyną wartą odnotowania sytuacją był strzał Radwańskiego po dograniu od Kosakiewicza z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała nad bramką rywali.

W 72. minucie Stal mogła podwyższyć prowadzenie, ale Nowak został skutecznie powstrzymany przez dobrze ustawionego Wolańskiego. Pięć minut później bramkarz Widzewa próbował przerwać akcję mielczan na skraju pola karnego, co zakończyło się faulem na Robercie Dadoku i arbiter podyktował drugi w tym spotkaniu rzut karny dla rywali widzewiaków. Tym razem do jedenastki podszedł Maciej Domański i nie dał szans bramkarzowi Widzewa.

Na tym skończyły się emocje w tym spotkaniu. Widzewiacy przegrali 1:3 z wiceliderem I ligi, tracąc dwa gole po strzałach z rzutów karnych.