W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Więcej wody lepszej jakości w miejscowości Jamy

We wrześniu zakończyła się rozbudowa instalacji technologicznej Stacji Uzdatniania Wody Jamy.

Na to przedsięwzięcie Gmina Radomyśl Wielki pozyskała 700 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego. Zakres prac obejmował wymianę pomp pośrednich, rozbudowę układu filtracyjnego o dodatkową baterię czterech filtrów, wykonanie szafy rozdzielni elektrycznej wraz z instalacją, sterowani, sygnalizacji pracy stacji i przygotowanie hali filtrów. 

Konieczność tej inwestycji wynikła z rozwoju budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego, a także rozwoju gospodarstw hodowlanych w gminie, co powoduje wzrost zapotrzebowania na wodę. Dzięki zrealizowaniu tego przedsięwzięcia znacznie polepszyły się możliwości dostaw wody do celów konsumpcyjnych. Ilość uzdatnianej wody zwiększyła się z 105 m3 do 150 m3 na godzinę.

Prace wykonało Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjno – Handlowe OTECH Sp. z o.o. z Gorlic. Ich koszt to ponad 1,545 mln zł.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

  ” Ostry dyżur literacki „. Warsztaty Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO

Wiadomości Mielec

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa