W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Wieczór w PZL Mielec

Pokazy świetlne, strefa robotyki, wystawy historyczne czy gra paszportowa dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowują Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. na zbliżający się wieczór otwarty.

Wydarzenie odbędzie się na terenie firmy 19 maja.

Zaplanowana na sobotni wieczór impreza będzie miała otwarty charakter. Od godziny 17:00 do 23:00 udostępniamy tereny wewnątrz zakładu, aby pokazać 80-letnią historię przemysłu lotniczego w Mielcu i współczesną działalność Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o.

PZL Mielec czują się spadkobiercą i kontynuatorem 80-letnich tradycji lotniczych Mielca, zapoczątkowanych w 1938 roku, poprzez uruchomienie pierwszej lotniczej fabryki PZL-WP nr 2.

Decyzja o budowie zakładu lotniczego w Mielcu w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego była przełomową dla losu trzech kolejnych pokoleń mieszkańców. Dała ona impuls do rozwoju miasta, które dziś jest postrzegane jako lotnicza stolica Polski. Kontynuatorem wizjonerskich planów pierwszych budowniczych COP są dziś Polskie Zakłady Lotnicze – firma, w której tradycje łączą się z nowoczesnością i szeroko pojętymi innowacjami.

Rok 2018 jest dla Spółki szczególny – świętujemy zarówno 80-lecie przemysłu lotniczego, jak i 100-lecie polskiego lotnictwa. Chcielibyśmy uczcić go w specjalny sposób. Przygotowaliśmy plan obchodów, na który składają się różne inicjatywy, skierowane do pracowników firmy, jak i do mieszkańców Mielca i okolic. Wśród nich są m.in. IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze czy Wieczór Otwarty w PZL Mielec. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w tak doniosłym i ważnym dla lokalnej społeczności jubileuszu.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa