W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Wieczornica w Książnicach [FOTO]

10 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Książnicach odbyła się wieczornica patriotyczna pt. „Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest…”.

Uroczystość zapoczątkowała obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Mielec. Niepodległościowe świętowanie rozpoczęło się o godzinie 17.00 odśpiewaniem hymnu państwowego.

Następnie dyrektor szkoły Renata Koba serdecznie powitała licznie zgromadzonych gości, wśród których byli: Wójt Gminy Mielec pan Józef Piątek, dyrektorzy szkół, przedstawiciele władz samorządowych Książnic, Goleszowa, Bożej Woli, członkowie rodziny Jana Hajca – jednego z najbardziej znanych żołnierzy legionowych ziemi mieleckiej.

W swoim wystąpieniu pani dyrektor przypomniała najważniejsze fakty z historii Polski dotyczące walki Polaków o niepodległość. Powiedziała także: „Dziś otaczamy wdzięczną pamięcią wszystkich tych, którzy złożyli ofiarę swojego życia i swojej krwi na ołtarzu ojczyzny. Przywołując w pamięci obraz tamtych lat i entuzjazm naszych przodków, z jakim witali niepodległość, budzi się w nas duma, że jesteśmy Polakami, że mamy tak bogate dziedzictwo narodowe i że kontynuujemy wielkie dzieło naszych rodaków. Nie możemy ich przecież zawieść. Jest patriotyzm czasów wojny, jest również patriotyzm czasu pokoju”. Z kolei na temat odzyskania przez Polskę niepodległości wypowiedzieli się pan Eligiusz Hajec i radna z Książnic – pani Wanda Mika.
W części artystycznej uroczystość uświetniły występy uczniów, którzy pod kierunkiem państwa Joanny i Waldemara Ozgów przygotowali piękny, okolicznościowy montaż słowno – muzyczny, a następnie Zespół Wokalny „Wolanki” działający przy Fili Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej wykonał wiązankę pieśni narodowych i patriotycznych.
Na zakończenie dyrektor podziękowała wszystkim za udział w wieczornicy i życzyła, aby zbliżający się dzień 11 listopada był dniem radosnym i wyjątkowym. Głos zabrał również Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, który wyraził wdzięczność za organizację tak pięknej i wzruszającej uroczystości. Podkreślił wyjątkowość i rangę tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Powiedział także, że jest to wspaniała okazja do tego, aby wspomnieć z wdzięcznością o tych, którzy poświęcili dla naszej ojczyzny to, co najcenniejsze – swoje życie i zdrowie.
W dalszej części uroczystości zgromadzeni udali się na plac szkolny, gdzie uformowali kolumnę i przeszli

pod kamień pamięci por. Jana Hajca – bohaterskiego żołnierza z czasów I wojny światowej, który walczył w szeregach legionów Józefa Piłsudskiego i oddał życie za Ojczyznę. Tam przy dźwiękach trąbki w utworze „Śpij, kolego” delegacje władz gminnych, samorządowych, nauczyciele, uczniowie i dyrektorzy oraz członkowie rodziny Jana Hajca złożyli wiązanki kwiatów.
Uczestnicy dziękowali za zorganizowanie wieczornicy, podkreślali, że dzięki wspaniałej, podniosłej atmosferze uroczystość dostarczyła im wielu niezapomnianych patriotycznych przeżyć.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa