W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Wiele radości  podczas „Wakacji z kulturą” w Gminie Mielec

Wakacyjne propozycje Ośrodka Kultury w Chorzelowie oraz Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej spotkały się  z dużym zainteresowaniem  wśród dzieciaków, co udowodniła frekwencja uczestników. Każde zajęcia odwiedza średnio  20 dzieciaków zarówno w Chorzelowie jak i w Filii w Woli Mieleckiej.

 

     Atrakcji  jak co roku nie brakuje. Od pierwszego dnia dzieciaki miały bardzo kreatywne zajęcia.  Były więc warsztaty artystyczne, na których można było własnoręcznie zrobić bransoletki oraz naszyjniki, ulepić cudeńka z modeliny i masy plastycznej .

  Podczas zajęć w których wiodącą role odgrywały piłka, kręgle, badminton czy też chusta animacyjna,  uczestnicy „Wakacji z kulturą” tworzyli prawdziwą burzę mózgów i prześcigali się w pomysłach wykorzystania poszczególnych rekwizytów  w grach i zabawach  integracyjnych. 

 

Na warsztatach gastronomicznych można było skonsumować ciasteczka i kanapki własnoręcznie robione przez uczestników wakacyjnych zajęć. Na Wakacyjnym Turnieju Układania Puzzli zawodnicy rozgrywając  ćwierćfinały, półfinały i finał udowodnili że w dobie Internetu i wszelkiego rodzaju elektroniki niezawodne pozostają obserwacja, pamięć wzrokowa oraz własna intuicja.

Warto zaznaczyć, ze puzzle to ulubiona zabawa planszowa wśród naszych milusińskich, bowiem nie tylko w dniach Turnieju ale także w inne dni  zawsze chętnie sięgają po układanki  z ciekawymi obrazami. Na zakończenie Wakacyjnego wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane prze Gminę Mielec. Nagród było dużo bowiem turniej zorganizowany został w czterech kategoriach wiekowych  a w każdej brało udział od 4 – 6 osób w każdej placówce. Turniej układania puzzli to nie koniec nagród i upominków .

 

Podczas warsztatów wokalnych uczestnicy   prezentując  swoje zdolności wokalne  mogli także wyśpiewać drobne upominki. Zajęcia plastyczne proponowane młodym mieszkańcom naszej Gminy obfitowały w wiele technik  plastycznych z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych, tak że każdy mógł wykazać się kreatywnością na miarę swoich możliwości.

  Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się  „Małe wakacyjne seanse filmowe”, podczas których można było obejrzeć bajki i filmy dla dzieci. Dzieciaki odwiedzały także chorzelowską siłownią na świeżym powietrzu, a w Woli Mieleckiej plac zabaw przy Zespole Szkół, gdzie korzystały z urządzeń istniejących na tych miejscach, a także grały w badmintona,  „piłkowe kolory”, „zbijaka” czy „dwa ognie”. Wesoło i zabawnie było także podczas zabaw umysłowych „Skojarzenia” , „Wakacyjne rebusy”  czy tworzenie nowych słów z usłyszanych końcówek.

 

  Zgodnie z przysłowiem „Tańczyć każdy może” uczestnicy spotkań zapoznali się z podstawowymi terminami tanecznymi, a potem wszyscy razem świetnie bawili się we wszystkich znanych rytmach i gatunkach od folkloru poprzez muzykę współczesną, na muzyce latynoamerykańskiej kończąc.

Największą popularnością jak zawsze cieszyły się konkursy sprawnościowe i zabawy integracyjne, zapewne dlatego, że każdy mógł się świetnie bawić, dopingową swoją drużynę, a przy okazji mógł wygrać drobny upominek, co zawsze sprawia największą radość.

Wśród propozycji wakacyjnych SOKiS Chorzelów był także wyjazd członków ZPiT

 „ Chorzelowiacy” na zgrupowanie szkoleniowo – wypoczynkowe do Głobikowej. W dniach 11- 14 lipca w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „ Rozdzielnia Wiatrów” młodzi ludzie nie tylko odpoczywali, zwiedzali Pogórze ropczycko-sędziszowskie ale także bardzo wiele czasu poświecili na doskonalenie swoich umiejętności tanecznych z zakresu techniki klasycznej

 i charakterystycznej oraz z dziedziny polskich tańców narodowych.

     Należy zaznaczyć, że  dużą pomoc we wszystkich działaniach Ośrodek Kultury w Chorzelowie otrzymał od Gminy Mielec – za co serdecznie dziękujemy.

 

4b43e818-dc83-4324-84d3-24c5333c2888

 

4dedd0c5-a0ea-4ad3-8acc-b1452ad04c32

 

42dbefdd-45fe-4f48-8be8-b1e3f7c2be6f

 

71b75fec-1cb9-4e3d-8033-22830b47818d

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa