W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Wielki sukces E.Leclerc – nastąpiło wielkie otwarcie Galerii Navigator!

W końcu nadszedł długo wyczekiwany finał wielkiej inwestycji Stowarzyszenia E. Leclerc. 16 listopada w Mielcu na Podkarpaciu miało miejsce otwarcie nowego hipermarketu E.Leclerc oraz towarzyszącej mu nowoczesnej galerii handlowej.

Regionalne centrum zakupowe z powodzeniem zawstydzić może galerie z największych polskich miast – skrupulatnie dopracowane przedsięwzięcie stanie się tętniącym możliwościami sercem handlowym regionu.

Stowarzyszenie E.Leclerc rośnie w siłę i wciąż umacnia swoją pozycję w segmencie hipermarketów. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom konsumentów, Stowarzyszenie po raz kolejny zaangażowało się w utworzenie nowej placówki, uatrakcyjnionej towarzyszącą jej galerią handlową.

Dzięki życzliwej aktywności lokalnych władz – Starosty Powiatu i Urzędu Miejskiego – oraz sprzyjającemu klimatowi regionalnej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mieszkańcy Mielca mogą skorzystać z bogatej oferty Galerii Navigator, inspirowanej w swoim imponującym wyglądzie „lotniczym” charakterem miasta, w której znajdują się m.in.: nowej generacji hipermarket E.Leclerc, z wielką strefą świeżych produktów spożywczych, przyjazną dla Klientów, szeroka gama usług i sklepów, a na początku 2017 roku, także kino, atrakcyjne punkty gastronomiczne
i rozrywkowe!

Pierwotne plany dotyczące realizacji zamówienia uległy zmianie w związku z trudnościami pierwszego inwestora – tłumaczy Jean-Philippe Magré, Przewodniczący Stowarzyszenia E.Leclerc Polska. – Na szczęście udało nam się z powodzeniem wyprowadzić projekt na prostą, przejmując realizację inwestycji. Dzięki pełnej mobilizacji zaangażowanych podmiotów oraz skutecznej współpracy z firmami budowlanymi, ponownie uruchomiono prace budowlane, co skutkuje dotrzymaniem terminu listopadowego otwarcia, spełnieniem oczekiwań Klientów oraz
w niedalekiej przyszłości – stworzeniem ponad 400 miejsc pracy, poprawą lokalnej infrastruktury
i polepszeniem jakości życia mieszkańców Mielca, dzięki zapewnieniu najpotrzebniejszych punktów usługowych – dodaje Przewodniczący Stowarzyszenia.

Nowy projekt hipermarketu E.Leclerc to nie tylko większa powierzchnia (5 zamiast 3 tysięcy m2), niezwykle szeroki asortyment i niskie ceny, ale też innowacyjne rozwiązania takie jak przestrzenne otwarcie sklepu na galerię oraz energooszczędne oświetlenie i instalacje chłodnicze.

W ramach Galerii Navigator, E.Leclerc współpracuje z najlepszymi sieciami handlowymi (m.in. H&M, Reserved i inne sklepy grupy LPP, Euro RTV, CCC). Zadbano również o ofertę gastronomiczną (warte uwagi są piekarnia i lunchowe propozycje od E.Leclerc), przemyślane punkty usługowe (w tym nowy oddział poczty), ciekawą ofertę fitness oraz atrakcje takie jak specjalna sala zabaw dla dzieci.

Ponadto, Stowarzyszenie E.Leclerc po raz kolejny wdrożyło w projekt ekologiczne nastawienie względem najbliższego otoczenia – wentylacja, klimatyzacja i ogrzewanie Galerii Navigator operują w systemie FCH (Free Cooling and Heating), optymalizującym zużycie energii oraz gwarantującym zmniejszanie zanieczyszczenia środowiska. To niezwykle nowoczesne rozwiązanie jest kolejną zaletą inwestycji, zrównującą ją do najwyższych europejskich standardów.

Nowa inwestycja w Mielcu to wspólny projekt Stowarzyszenia E.Leclerc, w który zaangażowali się specjaliści z wielu spółek członkowskich. Przejęcie tak dużego przedsięwzięcia stanowiło niesamowite i interesujące wyzwanie, któremu udało się sprostać dzięki doskonale dobranemu zespołowi profesjonalistów.

Samo zarządzanie hipermarketem w Galerii Navigator, powierzono małżeństwu pracującemu dla sieci od ponad 12 lat – Państwu Zajączkowskim, reprezentującym spółkę Mieldis. Aktywna, fachowa kooperacja wielu członków Stowarzyszenia, którzy w działanie włożyli mnóstwo energii i serca, z pewnością zagwarantuje lokalnym konsumentom komplementarne usługi, spełniające najwyższe standardy.  

Z radością stwierdzam, że jesteśmy jak najbardziej gotowi do wielkiego otwarcia Galerii Navigator, kibicujemy jej spektakularnemu sukcesowi i mamy nadzieję zainspirować pozostałych przedstawicieli E.Leclerc do inwestowania w ciągły rozwój. – mówił przed oficjalnym otwarciem Marcin Zajączkowski, Prezes E.Leclerc w Mielcu.

Nowy hipermarket E.Leclerc w Mielcu oraz towarzysząca mu Galeria Navigator, otworzyły swoje podwoje 16 listopada 2016, a to z pewnością nie koniec sukcesów Stowarzyszenia E.Leclerc
na polskim krajobrazie biznesowym.

Sklep E.Leclerc w Mielcu jest 44 punktem sieci i 3 w województwie Podkarpackim.

To już 21 lat E.Leclerc w Polsce

Stowarzyszenie E.Leclerc to najdłużej działająca w Polsce, bo aż od 1995 roku, Grupa niezależnych przedsiębiorców, którzy w sposób autonomiczny zarządzają własnymi firmami, współpracują
z regionalnymi producentami, wspierają lokalne społeczności, dopasowując swoją ofertę do lokalnych warunków. Każdy sklep to odrębny podmiot – mała firma, robiąca wiele dla lokalnego rynku i płacąca podatki w kraju, w którym działa. Kluczowym momentem dla rozwoju sieci E.Leclerc w Polsce był rok 2010
i przejęcie od grupy Rewe sklepów Billa Polska, w celu stworzenia niezależnych spółek dystrybucyjnych.

Obecnie E.Leclerc zatrudnia 4 800 pracowników w 44 sklepach znajdujących się w 40 miastach na terenie
16 województw. Strategia biznesowa Stowarzyszenia E.Leclerc opiera się na trzech podstawowych filarach: rozwój sklepów już istniejących, zrzeszanie niezależnych partnerów, oraz na zewnętrznym rozwoju. 

Dotychczasowe inwestycje są odzwierciedleniem biznesu polegającego na realistycznej ocenie rzeczywistości, liczeniu się z konkretnymi możliwościami i podejmowaniu działań, które gwarantują skuteczność. Perspektywa odpowiedniego dopasowania się do istniejących warunków, otwarcia na nowe okoliczności oraz zdolności adaptacyjne takiego modelu funkcjonowania sprawiają, że E.Leclerc sukcesywnie się rozwija, zdobywając coraz większy udział w rynku.

W roku 2015 sieć E.Leclerc osiągnęła obroty w wysokości 2,727 mld złotych. Sieć E.Leclerc została laureatem prestiżowej nagrody branży retail i FMCG, Retailer of the Year 2011 oraz Retailer of the Year 2012
w kategorii Hipermarket.

 

e-leclerc_galeria_navigator_1

 

e-leclerc_galeria_navigator_2

 

e-leclerc_galeria_navigator_3

 

e-leclerc_galeria_navigator_4

 

unnamed-1

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa