W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wielki sukces mielczanina, Dawida Smaczniaka ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu

Podkarpacki konkurs  literatura i dzieci „NASZE PASJE”

Wielki sukces mielczanina, Dawida Smaczniaka ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu, który w kategorii II wiekowej ”Recytacja” zdobył I miejsce.

 

 Eliminacje do Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Nasze pasje”, trwały od września. Głównym organizatorem konkursu był Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

W tym roku tematyka dotyczyła hobby i zainteresowań dzieci. Miało im to uświadomić, że prawdziwa pasja, nie tylko inspiruje, ale także pomaga ciekawie żyć, sprawiając, że to, co nas otacza staje się bogatsze, kolorowe i ciekawsze.

Uczniowie ze wszystkich szkół Województwa Podkarpackiego, placówek kulturalnych i oświatowychpoprzez eliminacje gminne, powiatowe później rejonowe rywalizowali o udział w wielkim 2-dniowym finale który odbył się 8 i 9 grudnia tego roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

 

 

Aby dostać się do finału, trzeba było pokonać prawie 850 uczestników eliminacji rejonowych z całego Podkarpacia. I miejsce w kategorii dzieci starszych wywalczył uczeń Elżbiety Witek – Dawid Smaczniak – za recytację wiersza Joanny Kulmowej „Kałużyści”.

http://www.sp1.mielec.pl/index.php/14-sample-data-articles/641-dawid-smaczniak-najlepszym-recytatorem-w-wojewodztwie

http://www.wdk.podkarpackie.pl/index.php

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa