W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Sport

Wielki sukces mieleckiego sportowca

Podczas rozegranych po raz drugi Drużynowych Mistrzostw Świata w chodzie sportowym w Taicang, reprezentanci Polski z zawodnikiem LKS Stali Mielec Rafałem Augustynem na czele zdobyli brązowy medal na dystansie 50 km.

To największy sukces mielczanina na arenie międzynarodowej w jego dotychczasowej karierze. Augustyn ma na swoim koncie całą kolekcję medali Mistrzostw Polski. W ostatnich latach wyspecjalizował się w startach na maratońskim dystansie 50 km i w naszym kraju jest bezkonkurencyjny. Ma za sobą udział już w trzech igrzyskach olimpijskich (Pekin, Londyn i Rio). Rok temu na Mistrzostwach świata w chodzie na 50 km zajął 7. miejsce.

W Taicang obok Rafała Augustyna w polskim zespole wystąpił wychowanek OTG Sokoła Mielec (obecnie AZS AWF Kraków) Rafał Sikora oraz Adrian Błocki. Złoty medal zdobyli zdecydowanie najlepsi Japończycy, a na drugim miejscu uplasowali się Ukraińcy.

Polacy po dramatycznej rywalizacji z Chińczykami stanęli na trzecim stopniu podium. Najlepiej w naszym teamie spisał się Augustyn, który był 7. Rafał Sikora zajął 11 miejsce, a Adrian Błocki był 19. Indywidualnie trzy pierwsze miejsca zajęli Japończycy, a Augustyn był na mecie drugim Europejczykiem.

Zarówno Rafał Augustyn, który jest stypendystą miasta Mielca, jak i Rafał Sikora to wychowankowie trenera Józefa Wójtowicza. Obecnie trenerem Rafała Augustyna i trenerem kadry narodowej polskich chodziarzy jest jego brat – Krzysztof Augustyn.

Edward Tabor

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Smoczka Park MTB 2024 [MAPY]

Wiadomości Mielec

Nasi księża z medalami Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa