W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Wielki sukces ZST – kolejny projekt Erasmus + zatwierdzony!

Znamy już wyniki konkursu wniosków unijnego programu Erasmus+ i z wielką przyjemnością informujemy, że zgłoszony przez naszą szkołę projekt pt. „Mój zawód na europejskim rynku pracy – jakie mam szanse?” został zatwierdzony. Projekt będzie realizowany w terminie 01.06.2015 – 01.06.2017.

W ramach projektu uczniowie Technikum Gastronomicznego wyjadą na 4-tygodniowe praktyki zawodowe do Niemiec (land Turyngia). Uczestnicy będą mieć zapewnione: bezpłatny transport, zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, ubezpieczenie na czas pobytu i podróży, kieszonkowe, zwiedzanie miast Eisenach oraz Weimar.

Uczestnikami projektu będą dwie 14-osobowe grupy uczniów. Będą to osoby, które w ramach rekrutacji uzyskają najwyższą ilość punktów. Podczas rekrutacji będą brane pod uwagę m.in.: oceny z przedmiotów zawodowych, z języka niemieckiego, jak też z zachowania.

Przed wyjazdem uczniowie wezmą udział w kursie języka niemieckiego branżowego oraz specjalistycznych warsztatach, jak np. dekoracji potraw i stołów, warsztatach kulturowych czy kompetencji społecznych.

Po zakończeniu stażu uczestnicy otrzymają uznawane za granicą dokumenty: Europass – Mobilność oraz Europass – Paszport językowy.

Oprac.: mgr M. Kasprzyk

1795056263

Zobacz też...

Kulinarny sukces uczniów ZST [FOTO]

Redaktor naczelny

Pieczęć Zasług Obywatelskich Sigillum Meriti Civilis

Redaktor naczelny

Mielecki Uniwersytet Dziecięcy zakończył rok akademicki

Redaktor naczelny