W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Lifestyle Materiały video

Wielkie gotowanie na Ekogali [FOTO, VIDEO]

„VIP-y gotują” – to pod tym hasłem odbył się 7 grudnia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena pokaz gotowania w wykonaniu znanych na Podkarpaciu osób. W tym roku prawdziwy popis swoich kulinarnych umiejętności dał między innymi mielczanin marszałek Władysław Ortyl.

Drugi dzień Ekogali, która jest największym przedsięwzięciem promującym ekologiczną żywność, upłynął pod znakiem przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa wypełniło się tłumami ludzi, chcących skosztować i posmakować najwyższej jakości wyrobów ekologicznych. Jak co roku nie zabrakło wystawców promujących swoje ekologiczne wyroby i produkty, którzy przyjechali nie tylko z najdalszych zakątków Podkarpacia, ale także z innych regionów Polski, a nawet z zza granicy.

Marszałek Władysław Ortyl tym razem przygotował świąteczną struclę z makiem. Marszałek przekonywał, że miał już do czynienia z przygotowaniem potraw świątecznych, bo oprócz ubierania choinki, lubi, zwłaszcza w okresie świątecznym, pomagać w kuchni.

Perspektywa rozwoju rolnictwa ekologicznego na Podkarpaciu jest naprawdę bardzo obiecująca. Jestem przekonany, że w naszym regionie z każdym rokiem będzie przybywać producentów żywności wysokiej jakości. To jest bardzo dobra żywność, z której rozwojem wiążemy duże nadzieje. W naszym województwie mamy bardzo dobre warunki do rozwoju tej branży rolnictwa i przetwórstwa. Dlatego te targi są tak ważne, bo pozwalają wypromować się regionalnym producentom, ale również pozwalają im nawiązywać nowe kontakty biznesowe – powiedział marszałek Ortyl.

Ekogala to największe targi ekologiczne w Europie Środkowej, jedyne w swoim rodzaju, unikatowe i wyspecjalizowane, pod kątem produktu ekologicznego, tradycyjnego (wpisanego na listę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi) turystyki wiejskiej (stowarzyszenia agroturystyczne, zagrody edukacyjne, instytucje i podmioty prowadzące działalność edukacyjną związaną z ekologią), a także ziołolecznictwa, propagowania wiedzy na temat ziół i ich wpływu na zdrowie człowieka. Jest to także miejsce spotkań przedsiębiorców poszukujących partnerów do współpracy, wymiany doświadczeń, eksperckich paneli i konferencji.

W ramach projektu Promocji Gospodarczej Województwa Podkarpackiego już po raz trzeci zorganizowano misję przyjazdową dla przedstawicieli z chińskiego partnerskiego Regionu Kuangsi-Czuang. Imponujące chińskie stoisko przyciągało uwagę potencjalnych klientów, którzy z dużym zainteresowaniem zapoznawali się z oferowanymi produktami. 

Fot. UW, Wcj24

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa