W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

“Wielkimi krokami zbliża się finał kolejnej edycji projektu #OdlotowyWF”

Fundacja Klub Młodych Liderów na zakończenie tegorocznej edycji projektu #OdlotowyWF przygotowała Międzyszkolny Turniej SQUASH’a, który odbędzie się już 26 kwietnia, w godzinach od 9 do 13, na kortach sportowych w mieleckim hotelu Atena. Z pewnością nie zabraknie tam ciekawej rywalizacji…

Przez ostatnie dwa miesiące Klub Młodych Liderów przeprowadzał w szkołach lekcje wychowania fizycznego, w związku z projektem #OdlotowyWF. Jego celem było zachęcanie młodzieży do uczestnictwa w zajęciach sportowych, poprzez nowe, atrakcyjne formy aktywności fizycznej.

Skorzystało z niego łącznie ponad 1000 uczniów mieleckich szkół, którzy mieli okazję wziąć udział m.in. w: grze w Bubble Soccer’a, lekcjach zumby, strzelaniu z łuku, czy turnieju kręgli.
Cieszący się dużym zainteresowaniem projekt dobiega końca. Jednak przed nami jeszcze ostatnie wydarzenie sportowe- Międzyszkolny Turniej SQUASH’a. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą mieli okazję zmierzyć się w rozgrywkach w tej dyscyplinie, której popularność ostatnio znacznie wzrasta. Squash polega na odbiciu piłki rakietą o ścianę w wyznaczonym polu, tak aby utrudnić swojemu przeciwnikowi ponowne je odbicie. Gra zapewnia dużo ruchu, angażując do pracy przy tym całe ciało.
Pomysł na zorganizowanie turnieju wziął się z częstych pytań uczniów: ,,Kiedy jeszcze przyjdziecie do nas na WF?” W odpowiedzi na to Młodzi Liderzy zapraszają młodzież na rozgrywki w squasha. Spodziewamy się świetnej zabawy oraz zdrowej, międzyszkolnej rywalizacji.
Organizacja turnieju nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsora strategicznego- galerii Navigator, współpracy z Urzędem Miasta Mielec, projektem “DO-U-SPORT?” oraz Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa