W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

  Wiersze Aleksandry Piguły czytał Jakub Błażej Lasota  

W niedzielne popołudnie 2-go czerwca 2024 r. w wypełnionej po brzegi sali mieleckiej Łojczykówki zgromadzeni goście byli świadkami niezwykłego wydarzenia.

W swój literacki intymny świat zaprosiła wszystkich prezes Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo – uznana mielecka poetka-  Aleksandra Piguła, a w podróży po strofach jej wierszy towarzyszył jej wybitny aktor scen warszawskich, a także filmowych i telewizyjnych Jakub Błażej Lasota. 

Spotkanie rozpoczęła Aleksandra Piguła, która przywitała gości, a w sposób szczególny wspomnianego już aktora Jakuba Lasotę- mielczanina z pochodzenia i absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, Józefa Smacznego – Radnego Rady Powiatu, Tomasza Leyko- Zastępcę Prezydenta Miasta Mielca, Agatę Ćwiękę –Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miasta Mielca ,prezesa Zarządu TMZM – Zbigniewa Działowskiego z małżonką , prezesa honorowego TMZM Janusza Chojeckiego z małżonką , Włodzimierza Adamskiego- profesora Politechniki Warszawskiej i Politechniki Rzeszowskiej, Ewelinę Łopuszańską- prezes RSTK w Rzeszowie wraz z kierownikiem sekcji literackiej Małgorzatą Korbecką Matwij, Elżbietę Woźniak –prezes PTTK Oddział w Mielcu wraz z członkami PTTK ,koleżanki z  MGL SŁOWO: Teresę Elżbietę Pyzik , Beatę Borowską -Seterę  i Beatę Pleban oraz wszystkich obecnych miłośników jej poezji.

W swoim powitaniu Aleksandra Piguła zwróciła się do Rodziców Jakuba: Barbary i Tomasza Lasotów, którzy zainicjowali to wydarzenie. W czterech odsłonach poezji autorki w niezwykłej mistrzowskiej interpretacji aktorskiej Jakuba Lasoty słuchacze mogli zagłębić się w liryczny świat wierszy Aleksandry Piguły , przeplatanych krótkimi komentarzami autorki. Scenariusz opracowany wspólnie przez bohaterów spotkania nie zawierał muzyki , bo jak stwierdził sam Aktor „ te wiersze same w sobie są melodią”. Na zakończenie zostały przedstawione dwa premierowe wiersze autorki z materiału, nad którym obecnie pracuje. Była to zapowiedź tego, co niebawem ma się ukazać. Aleksandra Piguła i Jakub Błażej Lasota podziękowali za wspólnie przeżyte chwile i zaprosili do pamiątkowego zdjęcia. Po oficjalnej części spotkania długo jeszcze trwały rozmowy, a liczni zgromadzeni gratulowali wspaniałego występu tego poetycko-aktorskiego duetu.  Była to kolejna okazja do zaprezentowania wierszy, tym razem w wykonaniu profesjonalisty i z pewnością na długo zapamiętamy  te chwile.

Poetka serdecznie podziękowała wszystkim uczestnikom spotkania za obecność, a przyjaciołom z Mieleckiego Oddziału PTKK w Mielcu za pomoc w zorganizowaniu tego unikalnego wydarzenia oraz zaprosiła na słodki  poczęstunek.

Relację przygotowała Aleksandra Piguła, Mielec, 03 czerwca 2024 

zdjęcia – Halina Chojecka

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejny oprysk przeciwko Afrykańskiemu Pomorze Świń w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa