W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących

Urząd Miejski w Mielcu po raz kolejny zaprasza na miejską wigilię dla osób samotnych i potrzebujących.  

Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią, tegoroczna miejska wigilia będzie miała nieco inny charakter. Zamiast wspólnego posiłku, łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania przy wigilijnych stołach ustawionych w specjalnym namiocie na placu Armii Krajowej, tym razem rozdawane będą świąteczne paczki żywnościowe.

W ostatnich latach w mieleckich spotkaniach wigilijnych uczestniczyło około 250 osób i właśnie tyle paczek zostało przygotowanych na tegoroczną miejską wigilię, która odbędzie się we wtorek 22 grudnia o godzinie 17.00. na plac Armii Krajowej w Mielcu. Gdyby warunki atmosferyczne nie były sprzyjające, paczki będą rozdawane w podcieniach Domu Kultury SCK.

Tradycję miejskich wigilii zapoczątkował śp. Prezydent Daniel Kozdęba. Od pierwszej edycji organizacją takich spotkań zajmuje się Urząd Miejski w Mielcu przy wsparciu m.in. Hotelu Iskierka w Mielcu, sponsorów, wolontariuszy i mieleckich harcerzy. Wigilia dla Samotnych na stałe wpisała się w harmonogram przedświątecznych wydarzeń Mielca.

-Szkoda, że ze względu na obostrzenia sanitarne nie będziemy mogli wspólnie zasiąść za wigilijnym stołem, ale nie chcemy pozostawić osoby samotne, które nie będą mogły spędzić tych świąt ze swoją rodziną, bez naszego wsparcia. Tym razem wyjątkowo będą to świąteczne paczki żywnościowe – powiedział Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa