W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Materiały video

Wigilia dla samotnych na placu AK [VIDEO]

Ciepły posiłek, modlitwa, łamanie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie – to stałe punkty Wigilii dla Samotnych, która po raz piąty odbędzie się w naszym mieście.

Osoby samotne, w złej sytuacji finansowej lub bezdomne będą mogły spotkać się w specjalnie przygotowanym namiocie, który 23 grudnia tradycyjnie już stanie na placu Armii Krajowej w Mielcu.

– Grudzień to wyjątkowy czas. Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z wigilijnym stołem i ciepłem rodzinnym. Pamiętajmy jednak, że nie każdy ma tyle szczęścia, nie wszyscy mają możliwość poczuć to ciepło, a wiele osób nie spędzi tych, jak i kolejnych świąt, z rodziną. To spotkanie, choć w najmniejszym stopniu, ma sprawić, że na twarzach osób samotnych pojawi się uśmiech, to także szansa dla osób bezdomnych na zjedzenie ciepłego posiłku. Dlatego serdecznie zapraszam i zachęcam do wzięcia udziału w tegorocznej Wigilii dla Samotnych – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Tradycję miejskich wigilii zapoczątkował śp. Prezydent Daniel Kozdęba. Od pierwszej edycji organizacją spotkania dla samotnych zajmuje się Urząd Miejski w Mielcu, lecz słowa uznania i podziękowania należą się Iwonie Ławruk i Hotelowi Iskierka. To właśnie ogromne wsparcie właścicielki hotelu sprawia, że Wigilia dla Samotnych wpisała się na stałe w harmonogram przedświątecznych wydarzeń Mielca. Podobnie jak w latach ubiegłych swoją pomoc zadeklarowali także wolontariusze, którzy na co dzień pracują w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a także harcerze.

Wszystkie osoby chcące wziąć udział w Wigilii dla Samotnych zapraszamy na plac AK, 23 grudnia o godzinie 17.00.

A tak było 2 lata temu.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nasi księża z medalami Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Debata z udziałem kandydatów na prezydenta Mielca w II turze wyborów [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Czy Mielec powróci do lotniczej potęgi? [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa