W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Inne i charytatywne Materiały video

Wigilia Miejska dla Osób Samotnych i Potrzebujących [FOTO, VIDEO]

Około dwieście osób uczestniczyło w zorganizowanej już po raz ósmy Mieleckiej Wigilii dla Samotnych i Potrzebujących, która tym razem odbyła się w sali Centrum Wystawienniczo – Promocyjnego Domu Kultury SCK.

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, ale niestety, nie dla osób, które w Wigilię z różnych  przyczyn zasiadają przy pustym stole. Dlatego zapoczątkowana przez śp. Prezydenta Daniela Kozdębę tradycja wigilijnych spotkań dla osób samotnych, potrzebujących, będących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, na stałe wpisała się w mielecki harmonogram wydarzeń związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Organizacją spotkania jak zwykle zajęła się niestrudzona Iwona Ławruk wraz z pracownikami Hotelu Iskierka Business & Spa wspierana przez liczne grono niezawodnych darczyńców (m.in. firmy PZL, Colfarm, Rolmlek, Mondi Bags Mielec, Tycner, Autopart, Ankol, PSS Społem, Cukiernia Pokusa, Piekarnia Kłaczyńscy, Motronik, Xerima) i wolontariuszy na czele z harcerkami i harcerzami z mieleckiego hufca ZHP, którzy pomagali roznosić przygotowane wigilijne potrawy Prezydentowi Miasta Mielca Jackowi Wiśniewskiemu, jego zastępcom – Pawłowi Pazdanowi i Adrianie Miłoś oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej Bogdanowi Bieńkowi. Pomagali także amerykańscy żołnierze stacjonujący na mieleckim lotnisku.

Modlitwę poprowadził proboszcz parafii pw. MBNP Ryszard Biernat, a o świąteczną oprawę muzyczną zadbała grupa wokalna  Summer Voice. Uczestnicy spotkania otrzymali także świąteczne upominki przygotowane przez sponsorów i darczyńców mieleckiej Wigilii dla Samotnych i Potrzebujących.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa