W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Wiosenne Klimaty w Gminie Mielec [FOTO]

We wtorek (25.02) w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec otwarto wystawę malarstwa Ryszarda Serafina pt. „W wazonie, ogrodzie i na łące”.

Na 36 obrazach wykonanych w technice oleju na płótnie zobaczyć można kwiaty, krajobrazy oraz osoby, które wywarły znaczący wpływ na życie artysty. 

Wernisaż rozpoczął się od montażu słowno-muzyczno-tanecznego przygotowanego przez członków Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” oraz aktorów z Chorzelowskiej Grupy Teatralnej. Następnie dyrektor SOKiS Damian Małek przybliżył zebranym, wśród których znaleźli się przyjaciele, rodzina oraz lokalni twórcy, postać artysty.  – Ryszard Serafin swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w wieku 14 lat. Początkowo były to pejzaże, martwa natura, konie i dzikie zwierzęta oraz obrazy o tematyce religijnej. Po kilkuletniej przerwie w uprawianiu malarstwa artysta na nowo odczuł potrzebę transponowania świata na język sztuki – język malarstwa. Ulubioną techniką malarską artysty jest olej na płótnie, jednakże w przeszłości eksperymentował również z malarstwem na szkle. 

Urodził się w 1945 roku w Rzędzianowicach. Jest absolwentem Technikum Mechanicznego w Mielcu, a w trakcie zasadniczej służby wojskowej pełnił funkcję podoficera kulturalno-oświatowego Podhalańskiej Jednostki Wojskowej. Po jej zakończeniu rozpoczął prace w WSK PZL Mielec oraz Gminnej Spółdzielni w Mielcu. Od 1980 roku zajmuje się produkcją nasion warzyw i kwiatów. Jak mówi o sobie sam artysta – Początkowo eksperymentowałem szukając własnego stylu, pomocne było mi podpatrywanie Pana Edwarda Daniela. Malowanie sprawiało mi wielką przyjemność w okresie zimowym, latem zaś poświęcałem się pracy na kilkuhektarowym gospodarstwie. Uprawiałem kwiaty na nasiona i one były dla mnie inspiracją. Lubię również malować sceny z życia wsi, pejzaże wiejskie – wspomnienia dzieciństwa. Wieś biedna, ale radosna – taką staram się przedstawiać w moich obrazach. Bez ukończenia szkół malarskich, także można malować. W dzisiejszych czasach tematów jest wiele, ale zawsze trzeba być wiernym sobie i zachować swój świat”.

Spotkanie było także okazją do złożenia gratulacji za dotychczasową twórczość artysty – Ryszarda znam od wielu lat i wiem, że malarstwo nie jest jego jedyną pasją. Artystyczna dusza przejawia się również w miłości do muzyki i gry na pianinie. Dziś uczestniczymy w kolejnej wyjątkowej wystawie, dzięki której, dane jest nam podziwiać piękno naszej przyrody. To wspaniałe móc obcować z emocjami artysty przelanymi na płótno. Ryszardzie dziękuję Ci za to co już widzieliśmy i życzę Ci nieustającego zapału twórczego oraz niekończących się inspiracji – życzył Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.     

Obrazy Ryszarda Serafina poza ojczyzną znajdują się również w USA, Anglii, Niemczech Norwegii. Twórczość artysty prezentowana była na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych organizowanych przez TMZM w Mielcu, WDK w Rzeszowie oraz SOKiS w Chorzelowie. Wystawa pt. „W wazonie, ogrodzie i na łące” jest czwartą indywidualną prezentacją dorobku malarskiego artysty, którą można podziwiać do 15 marca 2020 roku w chorzelowskim Ośrodku Kultury. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Badania prenatalne na wyższym poziomie w szpitalu w Mielcu [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Kolejne wieczory kawalerskie – spektakl na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi Mielczanie na Mistrzostwach Polski Shorin Ryu Karate i Kobudo [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa