W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka Materiały video

Wisłoka i nie tylko w obiektywie Pawła Wolanina [FOTO, VIDEO]

W piątek 16 grudnia w Galerii JARTE odbył się wernisaż wystawy fotografii Pawła Wolanina „Biały kieł mamuta”. Na ekspozycji zgromadzono kilkadziesiąt zdjęć przedstawiających okolice Wisłoki.

Na początku wernisażu gości powitał Kuba Michoński ze Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE.
– Wszystkie zdjęcia, które widzimy na wystawie powstały najdalej 100 kilometrów od nas. Na tych zdjęciach tak naprawdę nic nie jest tym, czym wydaje się być. – powiedział Michoński.


Następnie głos zabrał autor wystawy – Paweł Wolanin.
– Wystawa nie jest łatwa w odbiorze. Chciałem bardzo mocno zapomnieć, że wszystkie zdjęcia, które widzimy na wystawie powstały wzdłuż Wisłoki. – mówił autor fotografii.
Wystawa „Biały kieł mamuta” to dość przewrotna i nieoczywista historia związana z podróżą wzdłuż rzeki Wisłoki. W odróżnieniu od innych projektów fotograficznych starających się opisać w formie zdjęć główny temat, czyli rzekę, autor wykorzystał ją jedynie jako pretekst do poszukiwania pewnych historii alternatywnych.

Właśnie alternatywność odczytywania opowieści, zarówno w sensie fabularnym, jak i wizualnym, ma skłonić widza do głębszej refleksji.
Paweł Wolanin (ur. 1977) – członek kolektywu fotograficznego Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE. Uczestnik licznych wystaw i projektów fotograficznych realizowanych przez stowarzyszenie.

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa