W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wizyta burmistrza partnerskiego miasta z Niemiec [FOTO]

Jak rozwijać współpracę między miastami, jakie są różnice i podobieństwa oraz wymiana doświadczeń w poszczególnych dziedzinach życia to najważniejsze tematy poruszane podczas spotkania Prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego i Bernda Poggemölera, burmistrza partnerskiego miasta Löhne w Niemczech.

Współpraca miedzy Mielec a Löhne trwa od 17 lat. W tym czasie rozwijały się kontakty młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego oraz Bertolt-Brecht-Gesamtschule, chórów i orkiestr z obu miast. – Jestem pierwszy raz w Polsce i Mielcu. Cieszę się, że możemy porozmawiać na wspólne tematy i choć jesteśmy miastami, które nieco się różnią to mamy wiele wspólnego – przyznał Bernd Poggemöler podczas spotkania z Prezydentem Mielca oraz jego zastępcami, Adrianą Miłoś i Pawłem Pazdanem. Włodarz Mielca zaznaczył, że partnerstwo z Löhne to zasługa mieszkańców, uczniów I LO i członków zespołów artystycznych, którzy pielęgnują kontakty i przyjaźnie z mieszkańcami miasta w Nadrenii Północnej-Westfalii.

– Za każdym razem gdy spotykają się mieszkańcy naszych miast, podkreślamy rolę pani Renaty i pana Henryka Bury, właścicieli firmy, Bury Technologies, która ma swoje zakłady w Mielcu i Löhne. Dzięki nim nawiązaliśmy partnerskie kontakty i to państwo Bury są chrzestnymi tej współpracy – powiedział Jacek Wiśniewski. Dobrym duchem partnerstwa jest także Antoni Rejman, nauczyciel języka niemieckiego w I LO, który towarzyszy każdej delegacji niemieckiej w Mielcu.

Burmistrz i prezydent odwiedzili mielecki zakład firmy Bury Technologies, którego działalność przybliżyła prezes firmy Bernadetta Dzik. Spotkali się tam także z młodzieżą i nauczycielami z Bertolt-Brecht-Gesamtschule, których goszczą uczniowie i pedagodzy I LO. Bernd Poggemöler przekazał prezydentowi Jackowi Wiśniewskiemu zaproszenie do udziału w obchodach złotego jubileuszu powstania Löhne, który świętowany będzie w październiku.

Joanna Szteliga-Pomykała


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa